23 листопада- День пам'яті жертв Голодомору
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада.
Цього року ми втретє вшановуватимемо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни Росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.
Закликаємо усіх згадати в Загальнонаціональній хвилині мовчання 23 листопада о 16.00 про мільйони людських життів, які Україна втратила через Голодомор і масові штучні голоди. Відвідайте у цей день місця пам’яті жертв Голодомору в своєму населеному пункті. Просимо також із настанням темряви запалити свічки пам’яті на підвіконнях – у власних домівках, офісах – де б ви не були. Адже кожен вогник у вікні – це вияв нашої скорботи, пам’яті і віри в майбутнє.
За матеріалами Українського інституту національної памʼяті. ФОТО
День Гідності та Свободи
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.
Під час президентських виборів 2004-го року здійнялися акції протесту. За попередніми результатами другого туру, оголошеними 21 листопада Центральною виборчою комісією, перемогу в президентських перегонах здобув Віктор Янукович. Масові та брутальні фальсифікації під час голосування та підрахунку голосів збурили українське суспільство. Прихильники опозиційного кандидата – Віктора Ющенка, 22 листопада вийшли на мітинги незгоди. Протестний рух охопив найбільші міста України, а центром став Майдан Незалежності у Києві. Внаслідок цих подій відбувся повторний другий тур президентських виборів за результатами якого переміг Ющенко. У листопаді 2005 року новообраний Президент заснував свято – День Свободи. У грудні 2011 року наступний Президент України Віктор Янукович скасував День Свободи і об’єднав його з Днем Соборності.
21 листопада 2013-го року на Майдані Незалежності у Києві розпочалася акція протесту проти рішення Кабінету Міністрів України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Спочатку зібралося декілька сотень, а вже 24 листопада – понад сто тисяч прихильників євроінтеграції.
Після того як 29 листопада на Євромайдані відбувся мітинг із закликом до відставки уряду та дострокових парламентських виборів, влада застосувала силу. 30 листопада вночі відбувся кривавий розгін майданівців. Стало зрозуміло, що країна рухається до авторитаризму, засадничі принципи якого відчуло на собі українське суспільство: зневага до прав людини, корупція, свавілля правоохоронних органів, репресії проти незгідних. Протести перетворилися з проєвропейських на антиурядові та стали значно масштабнішими.
18-20 лютого – в найтрагічніші дні Революції, сталися сутички в центрі Києва, підпалено Будинок профспілок, снайпери вбили понад 70 євромайданівців, які стали Героями Небесної сотні.
Вночі на 22 лютого тодішній президент Янукович втік з України. Відбулися позачергові президентські вибори, які засвідчили європейський вектор орієнтації. Україна вдруге отримала шанс для цивілізаційного вибору, демократії, очищення від впливу тоталітарного, людиноненависницького комуністичного минулого.
На відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи коштувало Україні багатьох життів патріотів.
13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про День Гідності та Свободи». Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.
З нагоди цих пам’ятних дат були проведені різноманітні заходи: виховні години «День Гідності і Свободи. Лист в майбутнє», «Ми вільні творити майбутнє» «Україна- країна нескорених!», години спілкування «Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не пересилить мій народ!», «Вільні творять майбутнє», «День Гідності та Свободи», «Революція Гідності», створювали хмаринки слів, плакати тощо. ФОТО
19 листопада завідувачка відділення епіднагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Краматорської районної філії Державної установи " Донецький ОЦКПХ МОЗ України" Жолудь Надія Петрівна провела лекцію із здобувачами освіти 8-9 класів на тему «Знай про ризик-правда про куріння, яку варто знати» Презентація
Результати XXIII Всеукраїнської інтернет-олімпіади з інформатики «На Урок» (Осінь 2024).
Диплом I ступеня
-
Фаренник Денис 5 кл.
-
Калабаєва Єва 6 кл.
-
Бакай Вікторія 9 кл.,
Диплом II ступеня
-
Полуніна Анастасія 5 кл.,
-
Романьков Григорій 6 кл.,
-
Гутковський Рувим 6 кл.,
-
Гутковський Марко 6 кл.,
-
Гладиш Вероніка 9 кл.,
-
Запорожець Микола 9 кл.,
Диплом III ступеня
-
Гірман Ярослав 8 кл.,
-
Путілова Поліна 9 кл.,
Сертифікат учасника
-
Зубцов Ілля 5 кл.,
-
Кулініч Євангеліна 6 кл.,
-
Винник Іван 8 кл.,
-
Попік Віталіна 8 кл.,
-
Танцюра Анастасія 8 кл.,
-
Петрусенко Юлія 9 кл.,
-
Кудря Артур 9 кл.,
-
Дмитрян Максим 9 кл.,
-
Філон Микита 9 кл.
1000 днів
19 листопада ми згадаємо сумний день - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Це - 1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. 1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу.
Із цієї нагоди у школі проводилися виховні години «1000 днів боротьби за свободу:шлях до нової України», «1000 днів боротьби за свободу», «100 днів незламності:віримо в майбутню перемогу», «1000 днів незламності:ціна свободи», писали есе, створювали презентації, хмаринки слів, інформаційні блоки для дитячих і батьківських чатів, малювали і створювали аплікаціїї тощо.
Цей день - нагадування про нашу силу, про нескореність і віру в перемогу. Разом, завдяки нашим захисникам і захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі.
Схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя, і дякуємо всім, хто бореться сьогодні за наше мирне завтра!
Виставка малюнків учнів 2 класу "ГЕРОЇ НАШОГО ЧАСУ"
Тиждень безпеки дорожнього руху
З метою профілактики дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей, дотримання ними Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, у транспорті, попередження дитячого травматизму з 11 по 14 листопада у рамках Тижня безпеки дорожнього руху проходили наступні заходи:
- бесіди: «Дорожні знаки та їх значення», «Правила для пішоходів», «Безпека перебування на вулицях: правила дорожнього руху, дорожньо-транспортні пригоди. Типові травмування пішоходів»;
- виховні години: «Увага на дорозі – життя у безпеці», «Знавці правил дорожнього руху», «Твоя дорога до школи», «Безпека на дорозі – безпека життя», «Правила їзди на велосипеді. Безпека. Обережність», «Твій друг – безпечний рух»; «Транспорт, його роль у житті людини», «Безпечні та небезпечні вулиці й дороги», «Дорожні знаки – азбука для водіїв і пішоходів», «Поведінка у громадському транспорті», «Правила вуличного руху», «Коли вирушаєш у дорогу завжди обережним будь»;
- конкурси малюнків: «Я за безпечний рух!», «Правила дорожнього руху знай – життя та здоров’я зберігай», «Дитинству – безпечні дороги!».
Завтра, 15 листопада, в усіх класах пройде єдиний національний урок «Безпечна дорога додому». ФОТО
Попри тривоги і вибухи, попри війну і життєві складнощі наші діти продовжують показувати високі результати як у навчальних, так і у творчих конкурсах. Наша Петрусенко Софія, учениця 2 класу, виступає у складі танцювального колективу «Гармонія». Нещодавно вони зайняли І місце у VIІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв "Осіння рапсодія". Вітаємо Софійку із перемогою! ФОТО
Завдяки Людмилі Клавдіївні Звягіній, яка щороку організовує і проводить уроки доброти, наша школа відзначена сертифікатом учасника вже V Міжнародного уроку доброти від БФ «Щаслива лапа». Дякуємо!💐💐💐 ФОТО
Офіційні підсумки міського етапу конкурсу ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив». Вітаємо наших переможців:
Ніколаєць Аріна, 5 клас-ІІ місце (учитель Рульова Н.В.);
Калабаєва Єва,6 клас- І місце (учитель Рульова Н.В.);
Романьков Григорій, 6 клас-ІІ місце ( учитель Рульова Н.В.);
Попік Віталіна,8 клас-ІІІ місце (учитель Кочеткова Н.О.);
Прищепа Єва,8 клас- лауреат (учитель Кочеткова Н.О.)
Медіаграматність ФОТО
Результати шкільної олімпіади з МАТЕМАТИКИ
25 жовтня відбувся І етап всеукраїнської олімпіади з математики.
В ньому взяли участь 24 учні 5 – 9 класів.
5 клас
І місце Ніколаєць Аріна
Фаренник Денис
ІІ місце Гостілова Софія
Кононенко Матвій
Полуніна Анастасія
ІІІ місце Костенко Вікторія
6 клас
І місце Романьков Григорий
ІІ місце Котов Ілля
ІІІ місце Кравченко Мирон
Шмадченко Євгенія
7 клас
І місце Андрієнко Софія
ІІ місце Клименко Сергій
ІІІ місце Андрєєва Вероніка
8 клас
І місце Євченко Михайло
ІІ місце Гутковська Есфір
Попік Віталіна
ІІІ місце Танцюра Анастасія
9 клас
І місце Бакай Вікторія
ІІ місце Запорожець Микола
Петрусенко Юлія
ІІІ місце Гладиш Вероніка
ВІТАЄМО всіх переможців! Чекаємо від вас нових досягнень.
Результати шкільної олімпіади з ІНФОРМАТИКИ
23 жовтня відбувся І етап всеукраїнської олімпіади з інформатики.
В ньому взяли участь учні 8 – 9 класів.
І місце Винник Іван
Путілова Поліна
ІІ місце Гутковська Есфір
Петрусенко Юлія
ІІІ місце Євченко Михайло
Дмитрян Максим
ВІТАЄМО всіх переможців! Чекаємо від вас нових досягнень.
Радіодиктант національної єдності
25 жовтня 2024 року вся Україна у 25 раз писала Радіодиктант національної єдності. Тільки вдумайтеся- чверть століття нараховує ця традиція! Авторкою цьогоріч стала письменниця Оксана Забужко, текст мав назву «Магія голосу».
Читатав текст письменник, музикант і до того ж наш земляк Павло Вишебаба, який мобілізувався до лав ЗСУ з початком повномасштабного російського вторгнення.
Педколектив, батьки і діти нашої школи теж долучилися до Всеукраїнського радідіодиктанту єдності. ФОТО
Тиждень української мови
У рамках тижня українької мови, що триватиме з 21 по 28 жовтня включно, 23 жовтня відбувся перший (шкільний) етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Участь у ньому взяли учні 5-9-х класів.
Цей тиждень взагалі дуже насичений заходами, адже уже завтра, 24 жовтня, учні 8-9-х класів візьмуть участь у першому етапі олімпіади з української мови, а 25 жовтня разом з усією країною ми писатимемо Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. ФОТО
Челендж до Всесвітнього дня здорового харчування
Життя і здоров’я людини нерозривно пов’язані із вживанням їжі. Однією із важливих фізіологічних потреб людини є здорове харчування. Вживаючи їжу, ми не лише задовольняємо свої гастрономічні вподобання, а й поповнюємо організм необхідними для його нормального і повноцінного функціонування речовинами (білками, жирами, вуглеводами тощо). Правильне харчування є одним з найбільш значущих аспектів здорового способу життя людини.
Учні нашої школи теж долучилися до челенджу з нагоди Всесвітнього дня здорового харчування. ФОТО
11 жовтня відбулася зустріч учнів 8-9 класів із провідним інспектором відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського районного управління ГУ ДСНС України у Донецькій області Дмитром Пушковим. Темою зустрічі стала пожежна безпека, адже краще запобігти трагедії, аніж боротися з її наслідками. ФОТО
10 жовтня-День ментального здоровʼя
З нагоди Дня ментального здоровʼя практичний психолог Шереметова Олена Анатоліївна провела із здобувачами освіти ряд заходів, присвячених важливій у наш час темі -ментальному здоровʼю, адже психічне здоровʼя є так само важливим, як і фізичне. ФОТО
Переможці онлайн-конкурсу «Мир очима дітей»
Учні 4 -Б класу Бачуріна Альона, Бачурін Ярослав , Яценко Ксенія стали переможцями онлайн-конкурсу «Мир очима дітей»! Вітаємо діток, класну керівничку Еліну Юріївну Курносенко, а також від імені учнів 4-Б класу висловлюємо подяку батькам, учителям, учням за підтримку під час голосування! ФОТО
7 та 9 жовтня провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського районного управління ГУ ДСНС України у Донецькій області Дмитро Пушков провів зустрічі із учнями 1-4-х та 5-7-х класів на тему «Пожежна безпека». Пан Дмитро розповів про те, як діти мають уникати небезпечних ситуацій, коли мають звертатися за допомогою дорослих, як убезпечити себе, якщо пожежа все-таки сталася.
Дякуємо за співпрацю! ФОТО
3 жовтня 2024 р. старший інспектор сектору ювенальної превенції Краматорського районного управління поліції в Донецькій області Груненко Наталія провела бесіду з учнями школи про відповідальність за вчинення дій з послаблення військового та економічного потенціалу держави, перешкоджання законній діяльності Збройних Сил та інших військових формувань України, проведення іншої протиправної діяльності осіб, які можуть бути причетними до ворожих спецслужб. Пані Наталія розповіла про те, яким суворим є покарання за скоєння наведених вище злочинів, про те, що законом у таких випадках передбачено кримінальну відповідальність дітям від 14-ти років, а також зазначила, що у певних випадках відповідальність буде реальна, а не умовна. Також торкнулася теми шахрайства, жертвами якого у наш час стають не лише діти, а і дорослі, тому старшим інспектором було зазначено, що треба перевіряти всю отриману у соцмережах інформацію, щоб не стати жертвою нечесних людей. ВІДЕО ФОТО
День захисників і захисниць України
Трохи історії. Від 2014 до 2022 року День захисників та захисниць України ми святкували 14 жовтня. Дата була прив'язана до великого церковного свята — Покрови Пресвятої Богородиці, яке було надзвичайно шанованим серед українського козацтва.
Від 1 вересня 2023 року ПЦУ та УГКЦ перейшли на новоюліанський календр, який змінив дні святкування більшості церковних свят, зокрема і Покрови. Тому професійне свято захисників і захисниць України також було перенесено разом з ним. Від 2023 року ми святкуємо його 1 жовтня.
Цього дня прийнято вітати всіх чоловіків та жінок, які мають відношення до захисту нашої Батьківщини.
Назва цього свята говорить сама за себе. Захист своєї Вітчизни від зазіхань тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.
У цей день ми приєднуємося до привітань на адресу всіх захисників і захисниць нашої Вітчизни! Бажаємо їм благополуччя і сил, здоров’я, перемог, щастя і нарешті мирного неба!
Зі святом Вас, дорогі наші захисники і захисниці!
Рідні, незламнії, мужні й хоробрі,
Найсміливіші, відважні та добрі,
Люблячі, милії, ніжні й кохані,
Вмілі, упевнені та незрівняні.
Щира подяка вам, наші герої!
Ворога знищете ви у двобої.
Вами пишаємось й вірим безмежно!
Будемо вільні ми і незалежні!
Готуємо дітей
до безпечного онлайн-досвіду в новому шкільному році
Підлітки беруть в руки телефони близько 50 разів на день, найчастіше - у шкільні години. Опитування липня 2024 року показало, що діти 10-12 років найчастіше щодня користуються такими соцмережами: TikTok та YouTube - по 65% опитаних, Instagram - 19%. Підлітки 13-15 років користуються переважно TikTok - 78%, YouTube - 63%, Instagram - 48%.
Загалом діти щодня використовують смартфони, ноутбуки, планшети. Вони спілкуються з друзями, діляться враженнями, шукають інформацію.
Запрошуємо до перегляду запису вебінару “Діти і TikTok: Що дорослі мають знати про популярну мережу”
Оскільки TikTok на разі є найпопулярнішою соціальною мережею серед підлітків в Україні, громадська організація #stop_sexтинг у партнерстві з TikTok запрошує вас до перегляду вебінару “Діти і TikTok: Що дорослі мають знати про популярну мережу”.
Тренер-методолог ГО #stop_sexтинг Василь Філоненко розказав про таке:
-
що варто знати батькам та освітянам про TikTok,
-
які є переваги та недоліки соцмережі,
-
як налаштувати безпеку для дітей в додатку?
-
куди звертатися по допомогу, якщо дитина потрапила у неприємну ситуацію в інтернеті.
Запис вебінару доступний за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=sg_wj5hygNA
Рекомендації щодо безпеки та захисту конфіденційності для підлітків у TikTok
1.Вікові обмеження: що варто знати
Дітям віком до 13 років заборонено реєструватися в TikTok, і такі облікові записи видаляються з платформи. Батьки повинні створити обліковий запис разом з підлітками та переконатися, що вказана правильна дата народження, оскільки це автоматично мінімізує ймовірність неналежного використання.
2. Налаштуйте приватний обліковий запис
Коли у підлітка налаштований приватний обліковий запис, він може схвалювати або відхиляти запити на підписку. У такому випадку лише підписники бачитимуть відео дитини.
3. Установіть сімейний контроль
Як налаштувати? Перейти на вкладку «Профіль» у застосунку, у меню обрати «Сімейний зв’язок», обрати - «Батьки». На екрані зʼявиться QR-код та інструкція про виконання дій на смартфоні дитини.
4. Як обмежити контент?
Щоб обмежити доступ підлітка до певного контенту, також потрібно включити налаштування: зайти в профіль дитини з його гаджета, натиснути три лінії у верхньому правому куті, у вкладці «Налаштування контенту» вибрати «Режим обмеження».
5. Як обмежити час?
TikTok попередньо встановив щоденний час використання екрана для всіх користувачів віком до 18 років – 60 хвилин, але додатково в додатку можна встановити окремий ліміт часу: від 40 хвилин до 2 годин. Коли ліміт вичерпано, з'явиться повідомлення про завершення сеансу. Його можна скасувати лише за допомогою пароля.
Запрошуємо вас дивитися відеогайд про те, як швидко та просто можна налаштувати безпечне використання TikTok для дитини:
https://youtu.be/SAwz2rR3tzw?si=n0US_ZZYvruhmAJv
23 вересня учителем основ здоров’я Свиридовою Тетяною Миколаївною були проведені бесіди з учнями "Захист життя під час повітряних атак" та "Попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів" ФОТО
Поради практичного психолога «Як протидіяти булінгу?» у рамках Тижня протидії булінгу 23-27 вересня 2024 н.р. Презентація
20 вересня старший інспектор сектору ювенальної превенції Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області Груненко Наталія провела бесіду з учнями школи «Правила дорожнього руху» в рамках місячника «Увага! Діти на дорозі!». Дякуємо за плідну взаємодію! ФОТО
21 вересня, українці разом з цивілізованим світом відзначають Міжнародний день миру та День миру в Україні. Останній встановлено відповідно до Указу Президента від 5 лютого 2002 року.
Мета Дня – звернути увагу на необхідність завершення усіх війн та конфліктів, а також підкреслити важливість мирних переговорів, дипломатії та толерантності.
Міжнародний день миру є символом надії та співчуття для мільйонів людей у всьому світі, які прагнуть завершення збройних конфліктів та побудови світу без війн та страждань.
Особливо це відчуття нині актуальне для нас – українців. Цей день – не лише символічна дата, але й важливе нагадування світу про те, що в нашій країні вже другий рік триває жорстока і кривава війна, яку почала росія. Ми пережили стільки випробувань і втрат, що справді можемо сказати, що як ніхто розуміємо цінність миру.
13 серпня з 9 класами шкіл нашого міста інспектор сектору ювенальної превенції Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області, старший лейтенант поліції Вікторія Гігінарі провела лекцію про підлітковий суїцид. Зокрема пані Вікторія торкнулася тем цінності людського життя, взаємопідтримки у складні часи, чуйності, людяності. Нагадала про телефон 73-33, яким можна скористатися у разі виникнення складних ситуацій, а також нагадала про відповідальність у випадку доведення особи до самогубства (ст.120 ККУ).ФОТО
Свято День фізичної культури і спорту в Україні відзначається в другу суботу вересня. Саме на честь цієї події в нашій школі є традиція відзначати Олімпійський тиждень. Протягом 9-13 вересня були проведені вікторини, конкурси, створювалися колажі, організовувалися перегляди відеороликів, присвячених українським спортсменам-олімпійцям та паралімпійцям, які достойно представляли нашу країну на змаганнях цьогоріч. Вітаємо ще раз усіх зі святом здоровʼя, краси і наснаги!
6 вересня — День звільнення Краматорська від німецько-фашистських загарбників у Другій світовій війні
27 жовтня 1941 Краматорськ було окуповано загарбницькими військами, за період 22 місячної окупації нацистами було вбито 6700 місцевих мешканців, з них 180 — діти. Десятки тисяч жителів міста померли від голоду та холоду. Звільнення міста відбулось у ході Донбаської операції, що тривала з 13 серпня по 22 вересня 1943 року.
Ми вдячні нашим предкам, усім тим, хто 81 рік тому здійснив героїчний подвиг та звільнив наше місто від окупації. Сьогодні наша Держава знов у вогні. Наші воїни мужньо відстоюють Незалежність України та роблять усе можливе, аби Краматорськ більше ніколи не пережив жахів окупації.
Ми пам’ятаємо усіх, хто боровся за мир у минулому і схиляємо голови в пам’ять про їх жертву заради нашого майбутнього.
Вічна пам’ять і слава Героям минулого та сьогодення!
Перемагає той, хто памʼятає
Перший урок 2024-2025 навчального року "Перемагає той, хто перемагає" продовжує естафету відзначення Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України-29 серпня. З цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів із оточення під Іловайськом. Російсько-українська війна розпочалася 20 лютого 2014 року, а бої за Іловайськ в серпні того ж року стали однією із кульмінаційних точок її початкової стадії, справивши серйозний вплив як на українське суспільство, так і на міжнародні відносини в Європі. 29 серпня 2014 року агресор накрив вогнем наших захисників у полях із соняшником під час “зеленого” коридору. Там полягли 366 українських воїнів, 429 – зазнали поранень, 158 – зникли безвісти, 300 – опинилися в полоні. Тому символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха. Він – не просто нагадування про історичну мужність наших воїнів, але також символізує життя. Іловайськ – це не лише трагедія, а й сторінка української незламності, це чин і подвиг українських військових. Пам’ятаймо, що попри втрати та обман ворога наші воїни не здалися, а продовжили прорив із пастки та боротьбу. Цей день також допомагає нам пам’ятати про підступність та віроломність російського агресора, про те, що будь-які переговори із терористами та вбивцями є смертельно небезпечною справою, і що довіряти їм не можна. У цей день ми згадуємо тих, хто загинув в Іловайській трагедії, а також десятки тисяч полеглих від 2014 року в сучасній російсько-українській війні захисників і захисниць України. Вони стоять в одному ряду з усіма поколіннями борців за волю і державну самостійність – від воїнів Русі-України, лицарів Костянтина Острозького, козаків Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького та Івана Мазепи до бійців Армії Української Народної Республіки та Галицької армії Західно-Української Народної Республіки, Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, Української Повстанської Армії. Це воїнство мужньо здобувало героїчні перемоги і ризикувало життям за українську свободу. Україна вже 10 років переживає найбільше випробування в новітній історії – веде збройну боротьбу за незалежність і територіальну цілісність проти російського агресора. У нинішній війні ми платимо надзвичайно велику ціну. Безперечно, це не єдиний день у році, коли згадуються полеглі та віддається їм шана. Але це особливий день, нагода для всього суспільства зосередитися на вдячності та пошануванні, зробити все можливе, аби пам’ять про героїв була збережена та зміцнена на багато поколінь вперед. Тому що перемоги здобуває лише той, хто пам’ятає – vincit qui meminit. Поки триває війна, ми не можемо знати точну кількість загиблих, назвати всіх поіменно або розповісти всі героїчні або трагічні історії. Проте впевнені, що українське суспільство докладе максимум зусиль, щоб загиблі герої залишилися в нашій пам’яті не абстрактним образом або цифрою, а отримали належну шану. Аби наша пам’ять про них була живою і дієвою. Поки триває воєнний стан і постійні загрози, ми не можемо зібратися 29 серпня на велелюдних мітингах на площах своїх населених пунктів, але можемо поодинці прийти до поховання героїв, щоб віддати їм шану. Ми можемо підтримати їхні родини не лише увагою, добрим словом і турботою, а й конкретними справами. Можемо розповісти – публічно чи у вузькому колі – про тих, кого знали особисто. Ми переконані, що після перемоги віднайдемо та плекатимемо й інші традиції пам’яті про загиблих воїнів. Ми вже називаємо і продовжимо називати на їхню честь вулиці, висаджуємо меморіальні сквери, засновуємо іменні стипендії, проводимо різні спортивні, патріотичні та культурно-мистецькі заходи. У нас уже є місця пам’яті та меморіальні об’єкти у публічному просторі. Також створюються сектори військових поховань, нові військові меморіали і Національне військове меморіальне кладовище, де з почестями ховатимуть загиблих (померлих) захисників і захисниць. Після перемоги в країні повинні постати особливі місця, з сучасною архітектурою і людяними меморіальним практиками, як свідчення, що ми шануємо, цінуємо і дякуємо. Пам’ятаємо і будемо пам’ятати. ФОТО
Друге вересня-День знань!
Вітаємо здобувачів освіти, батьків, учителів зі святом-Днем знань!
Закінчилось літо веселковим цвітом
І кудись у вирій попливло від нас
Зажовтіла осінь над чарівним світом
І дітей скликає в рідну школу, в клас.
Бо пора навчатися, з літечком прощатися
Всім до книжки з зошитом повертатись час.
Закликає вересень до навчання братися
І веселим дзвоником всіх збирає нас.
29 серпня – День пам’яті загиблих захисників України
29 серпня – День пам’яті загиблих захисників України. Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності.
Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.
За даними Книги пам’яті полеглих за Україну, з 2014-го, станом на 1 грудня 2021 року загинули 4490 українських воїнів.
Повномасштабне вторгнення Росії 24 лютого 2022-го відкрило нову сторінку героїзму, стійкості та, на жаль, втрат.
Цього року, поки триває війна до перемоги, ми не можемо ані знати точну кількість, ані назвати всіх поіменно, ані розповісти всі історії. Але ми впевнені, що українське суспільство докладе всіх зусиль, щоб наші загиблі герої були в нашій пам’яті не абстрактною цифрою. Щоб вони отримали максимальну шану, якої тільки заслуговують ті, хто віддав життя за свою країну. Щоб наша пам’ять про них була живою.
Серед тих, хто став на захист Батьківщини, є учні нашої школи. На жаль, дехто з них заплатив найвищу ціну за Незалежність- відав своє життя. Тож сьогодні вчергове вшануємо пам’ять двох випускників Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 - Горяйнова Михайла Геннадійовича та Літвіненка Сергія Віталійовича.
Горяйнов Михайло Геннадійович
Горяйнов Михайло Геннадійович – командир групи спеціальних операцій – водолазний спеціаліст загону спеціальних операцій 73-го морського центру спеціального призначення Військово-Морських Сил Збройних Сил України, капітан 3-го рангу (посмертно).
Народився 22 червня 1976 року в місті Краматорськ Донецької області. У 1993 році закінчив середню школу міста Краматорська.
У Збройних Силах України з 1 серпня 1993 року. Після школи вступив до Київського інституту сухопутних військ, закінчив факультет розвідки. Служив на острові Майський. 1998 року вимушено звільнився з лав армії у званні старшого лейтенанта.
Директор Департаменту міждержавних майнових відносин, інвестиційної, видавничої та адміністративно-господарської діяльності Фонду державного майна України, державний службовець 3-го рангу.
Після початку війни поселив до свого будинку три родини біженців з Донбасу. Смерть командира 73-го центру Олексія Зінченка його вразила, 16 січня 2015-го загинув капітан 1 рангу Юрій Олефіренко. Сам оформив папери на зняття з себе «бронювання», доброволець. Капітан-лейтенант, 73-й морський центр спеціальних операцій.
2 червня 2015-го загинув поблизу села Чермалик, прикриваючи відхід бойових побратимів — було поставлене завдання знищити «мандрівний» міномет терористів, що обстрілював селище; завдання було виконано. Ще один вояк був поранений, 10–12 терористів убиті.
Вдома лишилися дружина та донька. Похований у селі Гнідин, Бориспільський район.
Літвіненко Сергій Віталійович
Літвіненко Сергій Віталійович народився 26 червня 1968 р. в республіці Польща, м. Щецині в сім’ї військового. З часом сім’я повернулася до України, у місто Краматорськ.
Сергій навчався в ЗОШ №2, після вступив до Костянтинівського медичного училища. Був дуже чесною, надійною людиною, «Людиною слова». Був гарним сім’янином, мав сина. Проявляв інтерес до музики, багато читав. Добре знався в комп’ютерній техніці, програмному забезпеченні. Любив тварин, птахів. І взагалі все живе. Був вірянином. Мріяв про довге щасливе життя, планував майбутнє.
25 лютого 2022 р. був призваний на військову службу Краматорським РТКЦ та СП Донецької області бойовим медиком.
13.11.2022 року під час виконання бойового завдання потрапив під мінометний обстріл в районі н.п. Площанка, Луганської області.
Унаслідок несумісних із життям поранень загинув
!
Бібліотека методичних матеріалів
DOCX
Сьогодні на моїй землі іде війна,
Стріляють танки і ревуть гармати.
Сповита горем, в чорному вбранні,
Сльозами вмилась не одна вже мати.
Найкращі з кращих падають від куль,
Грудьми своїми землю прикривають.
Сумним набатом в селах і містах,
Звучать слова: « Герої не вмирають!»
Вони живуть навіки у серцях
І в пам’яті народу України.
І не дозволять нашим ворогам
Перетворить Вітчизну на руїни.
Ми вистоїм. Здолаємо катів,
Як маків – цвіт розквітне Україна!
На тих місцях, де йдуть тепер бої,
В земнім поклоні схилиться калина.
Найвищою нагородою тих, хто уцілів, - є життя, а для загиблих – пам'ять.
Вічна пам'ять Героям нашого часу.
День Незалежності України
24 серпня Україна відзначатиме найбільше державне свято – День Незалежності. Воно встановлене на честь виняткової історичної події – ухвалення у 1991 році Верховною Радою Української РСР абсолютною більшістю голосів Акту проголошення незалежності України. Цей документ увінчав тисячолітні прагнення Українського народу мати власну суверенну державу і самостійно визначати свою долю.Для українців свобода і гідність завжди були основоположними цінностями. Вони спонукали до боротьби за незалежність. На початку ХХ століття, в часи Української революції 1917–1921 років, наш народ зміг відродити державність, а 24 серпня 1991 року Актом проголошення незалежності України вона була відновлена. Важливим кроком до повернення історичної справедливості стало прийняття 16 липня 1990 року Декларації про державний суверенітет України. Тоді Верховна Рада УРСР підтримала прагнення народу ліквідувати політичну та економічну залежність від московського центру і розбудовувати самостійну державу, відроджувати національну культуру, історичну пам’ять.Постання суверенної України відіграло вирішальну роль у розпаді СРСР, остаточному руйнуванні комуністичної тоталітарної системи. Це стало початком відліку нового етапу розвитку демократичної сучасної Української держави. Сьогодні незалежність України – запорука вільного розвитку держав і народів Європи і головна перешкода для російського імперіалізму, який намагається політично, економічно та духовно поглинути Україну. Нині в умовах агресії з боку Росії ми продовжуємо боротьбу за власну свободу та незалежність. Тож попереду – велика робота. Українська громада має об’єднати зусилля для подальшої розбудови держави, розвитку громадянського суспільства та консолідації нації, відстоювання територіальної цілісності держави.
Україно моя співуча,
Ніжна нене, колиска добра!
Я люблю твої древні кручі,
Буйну зелень на схилах Дніпра.
Ти одвічна — у пісні, у слові,
В думах сивого кобзаря,
Україно моя казкова,
Наше серце для тебе співає.
Живи, Україно!
Живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!
Співай, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі.
ВІкторина до Дня Державного прапора
23 серпня – День Державного Прапора України!
Державний Прапор України є одним із державних символів нашої країни, відбиває національні традиції, ідентифікуючи певну територію України.
На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки Незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів Указом Президента України від 23 серпня 2004 року № 987 встановлено День Державного Прапора України, який відзначається щорічно 23 серпня.
Жовто-блакитні барви символізували Київську Русь. Майже всі герби міст Київщини й України обрамлялися жовто-блакитними кольорами. На блакитні полотнища козацьких прапорів Війська Запорозького жовтою фарбою наносили хрест, зорі, зброю, постаті святих.
Утвердження синьо-жовтого поєднання як українських національних кольорів відбулося під час європейської «весни народів». Уперше такий прапор замайорів у червні 1848 року на міській ратуші Львова. Відтоді полотнища в національних кольорах використовували під час Шевченківських та інших свят на Галичині, Буковині та Закарпатті.
1 квітня 1917 року в Києві з ініціативи Центральної Ради відбулася понад 100-тисячна маніфестація, на якій тисячі солдатів-українців Київського гарнізону несли синьо-жовті знамена з написами: «Вільна Україна», «Вічна пам’ять борцям за волю», «Війна до перемоги». Офіційно стяг затвердили 27 січня 1918 року в Тимчасовому законі про флот УНР.
13 листопада 1918 року Українська Національна Рада у Львові проголосила державним прапором Західно-Української Народної Республіки синьо-жовтий стяг. За УНР Директорії також використовувався прапор у синьо-жовтих барвах.
24 липня 1990 року у Києві біля будівлі Київської міської ради було урочисто піднято національний синьо-жовтий прапор України у ході незабутніх подій української революції 1990-1991 років. Це сталося за 13 місяців до проголошення державної незалежності України. Підняття національного прапора в Українській столиці стало важливим кроком у національно-визвольній боротьбі українців за відновлення Української держави.
23 серпня 1991 року, групою народних депутатів синьо-жовтий український прапор внесено у сесійну залу Верховної Ради, а 4 вересня його урочисто підняли над будинком Верховної Ради України. Згодом постановами Верховної Ради від 18 вересня 1991 року «Про прапор України» і від 28 січня 1992 року «Про Державний прапор України» національному прапору фактично було надано статус офіційного прапора країни.
Державний Прапор України як символ нашої країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення України.
Вже скільки закривавлених століть
Тебе Вкраїно, імені лишали…
Тож пам’ятаймо, браття, кожну мить,
Й шануймо прапор вільної Держави!
Степів таврійських і карпатських гір
З`єднався колір синій і жовтавий.
Гей, недругам усім на перекір –
Шануйте прапор вільної держави!
День Конституції України
Від імені Українського народу, виражаючи його суверенну волю, 28 червня 1996 року було прийнято Конституцію України – головний нормативно-правовий акт держави, що став ядром консолідації українського суспільства. Конституція – наше національне надбання, вона відображає нашу багату історію, зокрема глибоке історичне коріння, тяглість і європейську зорієнтованість українського конституціоналізму. Цей документ є основним законом держави і моральним орієнтиром для її громадян, юридично закріплює незмінний упродовж століть цивілізаційний вибір Українського народу.
В умовах повномасштабного вторгнення московських військ і численних злочинів окупантів, цінності, закладені в основному Законі України, для кожного з нас набувають ще вагомішого і більш глибинного змісту, оскільки ми вкотре змушені відстоювати у збройній боротьбі проти московської агресії своє життя і свій вибір, у той час, як московська влада продовжує спроби привласнити українську історію, відібрати у наших людей, дітей, майбутнє.
У Конституції України закріплено суверенітет Української держави на всій її території, яка є недоторканною, а захист цього суверенітету є найважливішою функцією держави і справою всього Українського народу. Конституційний обов’язок щодо захисту України, її незалежності та територіальної цілісності, шанування її державних символів, забезпечення економічної та інформаційної безпеки йде від серця кожного українця, виходить з глибин нашої історії та передається з покоління в покоління за допомогою ДНК, яка кодує генетичну інформацію Українського народу. Дієвість цієї норми конституції українці показують на практиці вже майже десять років, боронячи Україну від російської агресії. Ми успішно протистоїмо агресору, який зневажає юридичні норми, міжнародне право, за підтримки закордонних партнерів наближаємо нашу Перемогу, за якою обов’язково відбудеться притягнення до відповідальності держави-терориста.
Історично конституційний процес свідчить про наміри юридичного закріплення на найвищому рівні таких цінностей Українського народу, як демократія, верховенство права, рівність громадян, незалежність і територіальна цілісність своєї держави та європейський цивілізаційний вибір. Так, укладений 1710 року «Договір на встановлення прав і вольностей Війська Запорозького та всього вільного народу Малоросійського…», який вважають першою європейською конституцією (Конституція Пилипа Орлика), був написаний під значним впливом ідей західноєвропейського парламентаризму; у ній було передбачено створення першої в Європі моделі вільної, незалежної держави, поняття «вільного народу», основи демократії та правосуддя, антикорупційні та соціальні засади, зобов’язання боротися за політичне й церковне відокремлення України від московії. А прийнятий 29 квітня 1918 року «Статут про державний устрій, права і вільності УНР» (Конституція Української Народної Республіки) попри те, що не був втілений у життя, зробив історичний внесок у розвиток українського конституціоналізму, проголошував державну незалежність і територіальну цілісність держави, суверенне право в якій належить народу (всім разом громадянам), територія якої неподільна, і без згоди парламенту не може змінюватися кордон, а також встановлював рівність прав громадян, демократичні права національних меншин в Україні на національно-персональну автономію та національних союзів на законодавчу ініціативу.
Історична тяглість конституційного процесу свідчить, що Україна ще на початку XVIII століття намагалася закласти основи суверенної, вільної та цивілізованої країни. Ухвалення Верховною Радою України Основного Закону України 28 червня 1996 року стало важливим етапом утвердження державності, мало величезне політичне та правове значення для розвитку української політичної нації та громадянського суспільства. Положення щодо стратегічного курсу нашої країни на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі й Організації Північноатлантичного договору нині закріплено в цьому найважливішому документі. Ми, громадяни України, шануємо, знаємо, дотримуємося Конституції України.
З Днем Конституції України!
ВІДЕО
Щороку 4 червня відзначається День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. За 830 днів повномасштабної війни російські окупанти вбили в Україні не менш як 550 дітей, понад 1364 поранено.
З Днем захисту дітей!
У цей чудовий день, 1 червня, хочеться від щирого серця привітати усіх наших дітей з їхнім святом! Нехай кожна дитина буде щасливою, здоровою, оточеною любов'ю та турботою рідних. Нехай у їхньому житті буде багато радості, сміху, цікавих відкриттів та захоплюючих пригод. Бажаємо нашим дітям мирного неба над головою, міцного здоров'я, успіхів у навчанні та творчому розвитку. Нехай кожен день дарує їм нові враження, знання та вміння. Віримо, що наші діти – це наше майбутнє, і вони зроблять світ кращим! ФОТО
Останній дзвоник 2023-2024 Шановна рідна шкільна родино! Адміністрація та педагогічний колектив щиро вітають вас зі святом Останнього дзвоника – святом прощання зі школою!
Для багатьох школярів він сповіщає про чудовий відпочинок на канікулах, сповнений яскравих вражень. Тож бажаємо вам гарно відпочити, набратися духовних і фізичних сил перед початком нового етапу навчання. Для випускників же цей дзвоник справді є останній. Залишаються позаду ваші шкільні роки – найбільш безтурботна та щаслива пора життя, сповнена мрій та сміливих планів. Ви вирушаєте у самостійне доросле життя. Бажаємо, щоб цей шлях був щасливий, сповнений гарними подіями і здобутками. Віримо, що ви реалізуєте власні здібності, таланти, побудуєте власну успішну долю, будете гідними творцями свого життя і справжніми патріотами своєї країни! Бажаємо вам впевненості у власних силах, невичерпного завзяття та здійснення всіх ваших мрій! ФОТО
День вшанування пам'яті дітей,
які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України
Десять років росія вбиває українців. Біль за кожним втраченим життям не втамують жодні слова втіхи. Втрачати співгромадян — важко. Але найстрашніше те, що держава-терорист, росія, забирає життя у тих, хто навіть не встиг його сповна почати — в дітей.
Ворожі ракети й снаряди, свідомо націлені проти мирного населення, відбирають у нас майбутнє. Сотні маленьких українців мали змінити цей світ: хтось мав стати лікарем, хтось із них мріяв підкорити Еверест, а хтось з заздрістю дивився на маму — водія тролейбуса.
Їх передчасно обірвані життя — наш вічний біль.
Їх непрожиті долі — вічна мука їх рідних та близьких.
Щоб вшанувати пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії України, у нашій школі були проведені інформаційні хвилини, присвячені цій даті (04.06). Тематичні заходи «Жертви війни-це не статистика, а біль», «4 червня- День пам’яті дітей, загиблих внаслідок збройної агресії рф», «Герої усіх часів» тощо проводилися в дистанційному форматі, висвітлювалися у дитячих і батьківських групах, а також у блогах класних керівників.
На заходах були частково використані матеріали, надані Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освітиhttps://drive.google.com/drive/folders/1f7tkblrRPAz0uDqo7AZfWJDnklDxBBSR
Безпечні канікули-2024
Ось уже і літо на порозі, а це значить, що попереду три місяці канікул, які триватимуть з 01 червня по 31 серпня. Щоб відпочинок не приніс небажаних проблем, із здобувачами освіти 1-9-х класів на виховних годинах та уроках основ здоров’я класними керівниками та учителем ОЗ Свиридовою Т.М. були проведені наступні інструктажі та бесіди:
1) Інструктажі з безпеки життєдіяльності:
дії у надзвичайних ситуаціях, дії у разі оголошення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації, у тому числі «Повітряна тривога», правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково-кишкових захворювань, правил поведінки у громадських місцях, а також поводження з незнайомими людьми та предметами, користування громадським транспортом, попередження травмування на об’єктах залізничної інфраструктури, правил поводження на річках і водоймах, у громадських місцях тощо.
2) Правила поведінки в умовах підвищення температури повітря, попередження випадків перегрівання на сонці, порядок надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок нещасних випадків, а також безумовного дотримання обмежень задля запобігання поширенню гострих респіраторних та інфекційних хвороб.
3) Бесіди про заборони та ризики відвідування лісових масивів та територій, які можуть бути замінованими або наближені до районів бойових дій, обговорення рекомендацій Державної служби України з надзвичайних ситуацій стосовно дій населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру, в тому числі поводження з вибухонебезпечними та підозрілими предметами https://dsns.gov.ua/uk/abetka-bezpeki/diyi-naselennya-v-umovax-nadzvicainix-situacii-vojennogo-xarakteru .
4). Бесіди про заборону тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, наркотичних та медикаментозних засобів; профілактики правопорушень, жебрацтва тощо. ФОТО
ШАНОВНІ БАТЬКИ!
У даний період діти будуть перебувати більше часу вдома під вашим контролем.
Нагадуємо вам, що під час перебування дітей на канікулах, всю відповідальність за збереження життя і здоров’я несете ви – батьки.
Як ти?
Практичним психологом Шереметовою Оленою Анатоліївною та класними керівниками 7-9-х класів був проведений цикл уроків «Як ти ?»
Мета тематичних уроків:
- розповісти учням про те, як вони можуть піклуватися про власне ментальне здоров’я;
-навчити учнів розпізнавати свої емоції та пояснити, що робити, якщо вони не можуть впоратися з ними;
- навчити учнів деяких вправ та практик, щоб допомогти впоратись зі стресом, страхом, тривогою, опанувати злість, заспокоїтися, почуватися впевненіше.
Такі заняття сприяють формуванню культури піклування про ментальне здоров’я, розумінню та наданню інструментів, які допоможуть дбати про свій внутрішній стан усім учасникам освітнього процесу. ФОТО
Із метою підвищення загального рівня обізнаності про онлайн-загрози, що існують у мережі Інтернет, та потребою навчити здобувачів освіти головним засадам кібергігієни, 28.05.2024 з учнями 8-9-х класів був проведений Всеукраїнський урок із кібербезпеки "Базові навички та корисні поради від експерта".ФОТО
День Героїв України
23 травня в Україні відзначають День Героїв — борців за свободу країни, починаючи від лицарів часів Київської Русі і до учасників Революції Гідності, бійців АТО/ООС на Донбасі, нинішніх захисників України.
Довідково: Ідея пам’ятної дати, яка б вшановувала борців-героїв, зародилася в національно-визвольному русі під час Другої світової війни. Її запровадили постановою другого Великого збору ОУН у квітні 1941 року. Згодом День Героїв відзначала українська діаспора. У незалежній Україні День Героїв 23 травня стали відзначати здебільшого після нападу росії у 2014 році.
У нашій школі були проведені заходи, присвячені цій даті: «День Героїв України», «Розстріляне відродження двох літ», «Герої нашого часу?», «Герої сьогодення» тощо.
Ми памʼятаємо…
День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.
Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування.
Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.
Одним із символів тих подій став Биківнянський ліс під Києвом. Це найбільше в Україні місце масових поховань жертв комуністичних політичних репресій. За різними даними, свій останній спочинок тут знайшли від 15 до понад 100 тисяч осіб, закатованих під час допитів або ж розстріляних у позасудовому порядку органами НКВД у Києві.
Як свідчать архівні документи, Биківнянський ліс як об’єкт «спеціального призначення» – місце таємних поховань, використовувався органами НКВД УРСР протягом 1937-1941 років. На сьогодні вже встановлено імена понад 15 тисяч розстріляних громадян з Биківнянського поховання. Тут покоїться прах Михайля Семенка, Майка Йогансена, Михайла Бойчука, Федора Козубовського, митрополита УАПЦ Василя Липківського та інших жертв сталінського «Великого терору».
«Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.
Наслідками комуністичного терору 1930-х років в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізації.
З нагоди цього скорботного дня у 9-х класах пройшла година памʼяті «Ми памʼятаємо…»
Метою заходу було вшанування памʼяті жертв політичних репресій;
привернення уваги до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології;
-відродження національної памʼяті.
Тиждень безпеки дорожнього руху
У рамках реалізації заходів з безпеки дорожнього руху у період із 13 до 19 травня 2024 року, відбувся перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану».
З метою профілактики дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей, дотримання ними Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, у транспорті, попередження дитячого травматизму класними керівниками 1-9-х класів були проведені наступні заходи:
- бесіди: «Дорожні знаки та їх значення», «Правила для пішоходів», «Безпека перебування на вулицях: правила дорожнього руху, дорожньо-транспортні пригоди. Типові травмування пішоходів»;
-
- виховні години: «Увага на дорозі – життя у безпеці», «Знавці правил дорожнього руху», «Твоя дорога до школи», «Безпека на дорозі – безпека життя», «Правила їзди на велосипеді. Безпека. Обережність», «Твій друг – безпечний рух»;
-
- інтегровані заняття: «Транспорт, його роль у житті людини», «Безпечні та небезпечні вулиці й дороги», «Дорожні знаки – азбука для водіїв і пішоходів», «Сигнали світлофора», «Для чого потрібно знати правила дорожнього руху», «Поведінка у громадському транспорті», «Правила вуличного руху», «Коли вирушаєш у дорогу завжди обережним будь»;
-
- перегляд тематичних відео «Небезпечна гра», «Безпечна країна» тощо;
- 17.05.2024 був проведений єдиний національний урок «Безпечна дорога додому».
Для підготовки заходів серед інших були використані рекомендовані матеріали https://medtransvp.com.ua/en/road-safety-week-15-21-may-2023/ . ФОТО
«18 травня-День памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу» Інформація
Пліч-о-пліч
Проблема формування мотивації ведення здорового способу життя
у підлітків, що навчаються в школах, є актуальною. Важливим чинником у цьому питанні виступає формування позитивної мотивації до правильної організації життєдіяльності школярів, спрямованої на збереження і зміцнення їх здоров’я. Є загальновідомим фактом, що через надмірне навчальне навантаження діти шкільного віку набувають різні хронічні захворювання.
Саме тому в рамках місячника легкої атлетики та літніх Олімпійських ігор у Краматорській ЗОШ № 2 були проведені челенджі, флешмоби, квести, вікторини, конкурси, естафети, зустрічі, презентації за тематикою місячника. ФОТО
День вишиванки
Одягну я зранку білу вишиванку,
Заплету у косу я червоний мак,
Вмиюся росою з зілля на світанку
І піду між люди так.
Хай усі навколо день новий стрічають,
Хай співають гучно радісних пісень,
Бо сьогодні свято (українці знають!)
Й весело святкують вишиванки День! ФОТО і ВІДЕО
9 травня-День Європи
Традиція святкування Дня Європи була започаткована багато років тому. Її метою є відзначення миру і єдності народів, які населяють європейський континент.
Цьогоріч Україна вдруге відзначатиме День Європи 9 травня.
Ця дата – чудова нагода висловити вдячність Європейському Союзу за підтримку та допомогу для протистояння російській збройній агресії. Зараз ми на шляху до перемоги у боротьбі за незалежність, демократію та відновлення миру!
ВІДЕО
День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
29 травня минулого року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні. Ми приєдналися до європейської традиції святкування перемоги над нацизмом і цьогоріч це свято вперше відзначаємо саме в той день, коли Німеччина офіційно капітулювала.
Для Європи 8 травня — точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю.
8 травня, в День пам’яті та перемоги, Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом, а також пам’ять мирних цивільних людей, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, дітей війни, примусових робітників.
До уваги дітей і батьків!
Просимо уникати відвідування колишніх місць відпочинку в період дії воєнного стану, адже це може бути небезпечним, враховуючи загрозу ворожих обстрілів, неможливість забезпечення укриття відпочиваючих під час ракетної/авіаційної небезпеки. Нагадуємо про заборону купання та недопущення перебування біля водойм неповнолітніх з метою уникнення нещасних випадків.
Пам’ятайте, що безпека в даному випадку у ваших руках!
З нагоди Дня цивільного захисту 22.04-26.04 зі здобувачами освіти були проведені виховні заходи, які містили бесіди з мінної безпеки, пожежної безпеки, правил поведінки під час тривоги, під час артобстрілу, про вибухонебезпечні предмети і речовини, про правила дорожнього руху, електробезпеки, поведінки на природі, біля водойм, біля залізниці, у громадських місцях; правила поведінки з незнайомцями, безпечного користування Інтернетом; попередження дитячого травматизму тощо.
У 9-х класів 25.04.2024 відбулася зустріч із представником ДСНС, Чернишовим Володимиром Володимировичем, старшим лейтенантом служби цивільного захисту, провідним інспектором відділу організації профілактичної роботи Краматорського районного управління Головного управління ДСНС України в Донецькій області.
26.04.24р. відповідні бесіди були проведені і з педагогічним колективом. ФОТО
26 квітня виповнюється 38 років із дня аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала однією з найстрашніших катастроф за всю історію ядерної енергетики. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології. З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії.
На виховних заходах учителями було проведено бесіди «Річниця трагедії на ЧАЕС», «Чорнобильські дзвони», перегляд та обговорення відео «Чорнобильська трагедія», «16 маловідомих фактів про Чорнобиль» тощо. ФОТО
25 квітня відбулася зустріч учнів 9-х класів із Чернишовим Володимиром Володимировичем, старшим лейтенантом служби цивільного захисту, провідним інспектором відділу організації профілактичної роботи Краматорського районного управління Головного управління ДСНС України у Донецькій області. ФОТО
Протягом 22.04-24.04.2024 з учнями і педколективом ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 проводилися заходи у рамках тижня імунізації.
В останній тиждень квітня 2024 року за ініціативою ВООЗ в усіх країнах світу відзначається Всесвітній тиждень імунізації. Метою цього широкомасштабного заходу є підвищення розуміння важливості вакцинації серед громадськості для попередження інфекціних захворювань та збереження життя. В Україні відзначається з 2005 року.
Також щороку в Європейському регіоні ВООЗ відзначається Європейський тиждень імунізації (ЄТІ), спрямований на просування вакцинації як інструменту профілактики захворювань і збереження життів. Цього року Європейський тиждень імунізації співпадає з 50-ю річницею впровадження ВООЗ “Розширеної програми імунізації” (EPI), мета якої – забезпечити доступ до життєво необхідних вакцин кожній дитині в світі незважаючи на регіон проживання та соціоекономічний статус. Саме тому, тема Всесвітнього тижня імунізації в 2024 році – «50-річчя Розширеної програми імунізації». Буклет і Презентація
18.04.2024 старший інспектор сектору ювенальної превенції Краматорського районного управління поліції Наталія Груненко провела зі здобувачами освіти зустріч, присвячену безпеці в Інтернеті. Ця тема є надзвичайно актуальною, адже не секрет, що діти і дорослі зараз дуже багато часу проводять у соцмережах. На жаль, цим часто користуються недоброчесні люди. Саме про те, як уберегти себе від неприємностей, як уникнути ризиків і не стати жертвою злочинців і була сьогоднішня зустріч.
Адміністрація школи висловлює подяку пані Наталії Груненко за організацію профілактичної роботи з нашими учнями, адже проблему краще попередити, аніж потім боротися з її наслідками. ФОТО
У рамках місячника , присвяченого відзначенню міжнародного Дня спорту на благо миру та розвитку в 4 - А та 6 класах відбулися вікторини, конкурси,презентації за тематикою місячника.
Фізична культура – невід’ємна частина загальної культури суспільства, що включає в себе безліч понять, але орієнтована на позитивне ставлення школяра до власного здоров’я. Тому основною метою
педагогів і вчителів фізичної культури є сприяння формуванню позитивної мотивації до здорового способу життя у школярів, тобто їхнього усвідомлення необхідності збереження, відновлення і зміцнення здоров’я організму в цілому. ФОТО
Проведення онлайн-сесій з протимінної безпеки для учнів початкових класів до Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки ФОТО
14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.
День українського добровольця встановлено Постановою Верховної Ради України від 17 січня 2017 року № 1822-VII на вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
Україна нині переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність.
Наші мужні оборонці, які сьогодні гідно дають відсіч ворогові, стоять в одному ряду з цілими поколіннями борців за волю і державну самостійність. ФОТО
Цьогоріч ми відзначаємо 210 річницю з дня народження Тараса Шевченка: письменника, художника, громадського діяча. Із нагоди цієї дати у школі було проведено багато заходів, які торкнулися різних етапів життя Тараса Григоровича. Лунали його вірші, серед яких,мабуть, найголовнішими є : «… і на оновленій землі врага не буде,супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі.» ФОТО
26 лютого — День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
Десять років тому українці разом із кримськими татарами й іншими нацменшинами об'єдналися під будівлею Парламенту у Сімферополі за вільне майбутнє у складі України.
😡 «Крим – російський», його просто «подарували Україні», та інші міфи пропаганди про український півострів.
рф роками вкладала у голови людей по всьому світу, що Крим – російський, а отже його «повернення додому» – цілком законне та довгоочікуване.
Як саме пропагандисти виправдовували анексію півострова та чий Крим насправді, читайте в підбірці.
Окупація триває, але ми не здаємось.
Крим — це Україна! ФОТО
24 лютого 2022 року — день, коли росія напала на Україну. Знову.
Два роки? Десять років? Сотні років.
Скільки існує московське царство, стільки воно намагається вбити свою матір, знищити українську державність та ідентичність.
Варварські дії російських військових та масові воєнні злочини, які вони вчиняють, говорять про більше — росія вчиняє геноцид.
Ця війна — за виживання цілого народу. Народу України.
"Я хочу звернутися до Збройних сил України. Стійте міцно. Ви — все, що у нас є. Ви — все, що захищає нашу державу", - сказав в одному зі своїх перших після 24 лютого 2022 року звернень Президент України Володимир Зеленський.
І це — істинна правда. Сили оборони України — єдине, що відділяє нас від смерті. Вони зберігають наші життя. Вони мужньо боронять нас: на землі, на небі, на морі.
Кожної миті — дякуємо їм за це.
Вистояли! Боремось! Переможемо!
Слава Україні — Героям Слава!
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.
21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці. ФОТО
20 лютого-День Героїв Небесної Сотні
Ця дата стала символом незламної волі українського народу, його готовності боротися за свої права та гідність. Однак він є також трагічною сторінкою в історії України, коли мирні протести на Майдані перетворилися на кровопролитну боротьбу за майбутнє країни.
20 лютого в Україні є символічно важливою датою, оскільки вона пов'язана з подіями під час Революції Гідності 2014 року. Цього дня в самому серці Києва відбулася одна з найбільш кривавих сторінок українського суспільства, протистояння між протестувальниками та силовиками режиму Віктора Януковича.
Небесна Сотня - це 107 учасників Революції Гідності та активістів Майдану, які були вбиті. Назва "Небесна Сотня" виникла на фоні структурних одиниць Самооборони Майдану – поділу на сотні. Цей термін вперше з'явився під час прощання із загиблими на київському майдані 21–22 лютого 2014 року, коли поетесами Людмилою Максимлюк і Тетяною Домашенко були написані вірші, у яких згадувалася "Небесна Сотня". Вже згодом це словосполучення використовували в різних ЗМІ та інтернет-ресурсах.
Герої, які до останнього вдиху боролися за майбутнє держави були різні за віком, національністю, освітою, статтю, релігійними та політичними поглядами. Серед них були люди різних поколінь: від 82-річного Івана Наконечного до 17-річного Назара Войтовича. Всіх їх об’єднувало спільне бажання - жити у демократичній європейській країні, бути господарями на рідній землі.
Щорічно 20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні відповідно до Указу Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні". Цей день став символом вшанування людей, які віддали свої життя за вільну та незалежну Україну. ФОТО
19 лютого відзначається День Державного герба України🇺🇦
⠀
Радянський Союз забороняв український тризуб, адже в XX столітті він уособлював боротьбу наших співвітчизників за незалежність. Але ми його вистояли!
Саме 19 лютого 1992 року Верховною Радою України було затверджено тризуб як Малий герб України. Він визначений як головний елемент великого Державного Герба України. ФОТО
Проблема формування позитивної мотивації в учнів на сучасному етапі вивчається багатопланово.
Позитивна мотивація на ЗСЖ школярів безпосередньо залежить від рівня виробленої звички займатися фізичною культурою.
Але що ж таке мотивація вести здоровий спосіб життя? Це формування індивідуальної системи поведінки людини: оптимальний руховий режим, загартовування, раціональне харчування, раціональний режим
життя, відсутність хвороб та шкідливих звичок.
Саме з метою формування позитивної мотивації, а також в межах місячника “Зимові види спорту”, вчителем фізичної культури Щербою А.І. проведенні вікторини, зустрічі, презентації на тему “ Зимові олімпійські види спорту. Особливості та популярність.”
Заходи відбулися серед здобувачів освіти 4-А, 9-А, 6 класів. ФОТО
16 лютого - День єднання
День єднання - молоде свято, цього року ми святкуємо його лише втретє. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.
16 лютого в українських містах і селищах піднімають державний прапор і виконують гімн. Приєднатися до святкування можна, одягнувши вишиванку, прикріпивши синьо-жовту стрічку або ж підтримати донатом тих, хто зараз бореться за нашу свободу та мир на фронті. Привітайте з Днем єднання України близьких та знайомих. ФОТО
15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 35-та річниця виведення військ з Афганістану
Афганська війна — остання з великих імперських авантюр СРСР.
15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю. Війна була програна.
На жаль, росія, як правонаступник СРСР, так і не зробила висновків — тепер вона прийшла з війною в Україну.
Попри все, українці-ветерани війни в Афганістані, починаючи з 2014 року, використали той досвід для захисту територіальної цілісності України, діляться ним із сучасними захисниками. Чимало з них — проявили себе в АТО, ООС, і продовжують боронити державний суверенітет під час повномасштабного вторгнення.
Ми маємо пам'ятати, що не має виправдання тим страшним втратам, які понесли тоді звичайні родини, чиї сини та доньки були використані режимом для посилення імперських амбіцій Кремля.
Та війна лишила страшний шрам на тілі багатьох народів тодішнього СРСР.
Вічна пам'ять загиблим...Девʼять років тому, 10 лютого 2015 року, російські «Смерчі» забрали життя 17-х людей у Краматорську…
Понад шість десятків осіб зазнали поранень, як дорослі, так і діти. Маємо памʼятати, що росія — країна терорист. І всі ці девʼять років наш ворог системно це доводить, а тепер — він просто знищує українські міста, катує і вбиває наших співгромадян, продовжує тримати у страху як людей на окупованих, так і на вільних територіях.
Памʼятаємо кожного і кожну, чиє життя забрала російсько-українська війна…
Не пробачимо. Ніколи.
До уваги учнів і батьків, які знаходяться в Києві ФОТО
День безпечного Інтернету відбувається щорічно у другий вівторок лютого, цьогоріч – це 6 лютого. ФОТО
Інспектор відділення звʼязків з громадськістю батальйону патрульної поліції в містах Краматорськ та Словʼянськ управління патрульної поліції в Донецькій області Департаменту патрульної поліції, лейтенант поліції Пилипенко Поліна Сергіївна протягом двох тижнів проводила профілактичні бесіди з учнями нашої школи. В залежності від віку слухачів пані Поліна підбирала і тематику. Так, із молодшою ланкою говорили про ситуацію, коли дитина заблукала, про правила безпеки для дітей, про правила поведінки із незнайомцями, правила дорожнього руху; повторили телефонні номери ДСНС, поліції, швидкої допомоги тощо. Зі старшими дітьми були і більш дорослі теми: що таке правопорушення, іх види, відповідальність.
Адміністрація школи висловлює подяку Поліні Сергіївні, адже краще попередити неприємні ситуації, аніж ліквідовувати їхні наслідки. Дякуємо за плідну співпрацю! ФОТО
29 січня - «Крути – символ національної честі в історії України» 29 січня — День пам'яті Героїв Крут
У цей січневий день 106 років тому невелика група юнаків, давши бій більшовицькій навалі, стала одним з найпотужніших символів героїзму і самопожертви в боротьбі за незалежність української Держави.
Поки тривав їх останній бій, відбулось укладання Брест-Литовського миру, а Україна, як незалежна держава, отримала визнання цілого цивілізованого світу.
Вони не просто затримали червоних терористів на шляху до столиці, вони зробили внесок у відновлення Української державності на початку ХХ століття.
Буремні події 1917-1921 років стали уроком для сучасників. Аналізуючи їх сьогодні ми ще й досі вчимося. Але Герої Крут — назавжди, приклад для нинішніх і майбутніх захисників України.
І сучасна українська армія береже славні бойові традиції предків — воїнів-русичів, козаків, воїнів УНР та січових стрільців, зокрема, а своїми щоденними подвигами продовжує звитяжну історію боротьби України з ворогом, який прагне лише одного — знищити нашу державність.
Пам'ятаймо про Крути!
Слава Україні — Героям Слава! ФОТО
27 січня — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
Є злочини, які не мають строку давності. Голокост— один з них.
Мільйони людей були закатовані тільки за національної ознакою.
Україна, як і весь цивілізований світ памʼятає та шанує памʼять про кожну жертву Голокосту.
Шість мільйонів життів євреїв забрали нацисти.
А ще ми точно знаємо, що як тоді, так і зараз, винні у злочинах проти людяності та людства — не матимуть спокою.
Кожен, хто вчиняв воєнні злочини, має відповісти за скоєне.
Вічна пам'ять усім жертвам Голокосту! ФОТО
НАША ЄДНІСТЬ-НАША ЗБРОЯ
(До Дня Соборності України)
Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України “Про День соборності України” від 21 січня 1999 року No 42.
Акт Злуки, проголошений 105 років тому – 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві, став епохальною історичною подією, коли українські землі об’єдналися в одній державі. Це стало основоположною віхою українського державотворення, увінчало соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття.
Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, – духовну консолідацію всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Нарешті, соборність невіддільна від суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту побудови демократичної держави, є запорукою виживання й існування нації.
Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців.
З нагоди Дня Соборності в онлайн-форматі вчителі провели виховні години, усні журнали, виставку малюнків, демонстрацію і обговорення презентацій та відеороликів.ВІДЕО 3-Б, ФОТО
20 січня Україна вшановує подвиг відважних захисників Донецького аеропорту імені Прокоф’єва — неприступної фортеці, яка стала символом незламності та бойового духу нашого війська. Це дні пам’яті героїв, які утримували ДАП, протистоячи російському агресору. Бої за Донецький аеропорт стали одними з найзапекліших у російсько-українській війні, що триває восьмий рік поспіль. Героїчна оборона ДАП тривала 242 дні.
За 8 місяців оборони у Донецькому аеропорту загинуло 97 оборонців, п’ятьох із них удостоєно найвищої державної нагороди «Герой України» посмертно. Ще троє військовослужбовців досі вважаються зниклими безвісти. Пам’ятаємо кожного...
Ніколи не забудемо їхню звитягу і відчайдушне прагнення боронити Україну та її громадян. Подвиг українських воїнів — назавжди у народній пам’яті.
За сталевий характер і безстрашність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами». На межі людських можливостей, під численними обстрілами та облогами ворога, вони до останнього утримували цей форпост.
Слова безмежної вдячності та низький уклін нашим відважним воїнам.
«Кіборги» вистояли, не витримав бетон... ФОТО
Безпека вкрай важлива!
Внаслідок війни майже третина України замінована або забруднена рештками техніки та зброї. Особливо небезпечно в прифронтових районах і в деокупованих населених пунктах, куди українські родини повертаються з вимушеної евакуації.
Чи всі українські діти знають, як діяти, коли знайшов міну? Адже окупанти, утікаючи, часто використовують для пасток різні побутові предмети, зокрема, іграшки.
Пропонуємо подивитися разом з дітьми відео від Dovidka.info та Мінреінтеграції. В ньому пояснюється, що обачність нині на першому місці. А також розказується про основні правила поведінки з вибуховими предметами.
Простий інструктаж може врятувати життя!
16 січня – Всеукраїнський день пам’яті Героїв-воїнів – «Кіборгів».
У цей день в Україні відзначають День пам’яті захисників донецького аеропорту, яких за мужність та неймовірну стійкість називають Кіборгами.
“Кіборги” вистояли, не встояв бетон”, – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.
Бої за Донецький аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, тобто 242 дні. В обороні також брали участь волонтери і медики, тому в День пам’яті кіборгів вшановують і їхню пам’ять.
З цієї нагоди на уроках та виховних годинах пройшли хвилини памʼяті «День памʼяті кіборгів». Також інформація про цей день була розміщена в учнівських та батьківських групах. ФОТО
У сучасному суспільстві «Фізична культура» об’єднує безліч
різних понять, але всі вони спрямовані на становлення позитивного
ставлення до власного здоров’я, розвитку і збереженню фізіологічних
можливостей організму. Тому основним завданням фізичної культури є
формування позитивної мотивації до здорового способу життя.
Необхідними видами діяльності з формування позитивної
мотивації до здорового способу життя є загострення уваги школярів та їхніх батьків на збереженні
власного здоров’я;
мотивування дітей до розвитку особистісних фізичних якостей;
пропаганда здорового способу життя.
Саме на формування позитивної мотивації на ЗСЖ були і спрямовані онлайн-заходи (згідно плану роботи Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів та учениць «Шкільні ігри»). Впродовж занять були проведені зустрічі, представлені презентації у рамках місячника баскетболу.
Також її дбувся I етап Чемпіонату Донецької області із загальної фізичної підготовки серед учнів та учениць ЗЗСО (піднімання тулуба в сід за 30 с.) серед учнів 6 класу.
Найкращі результати :
серед юнаків - Клименко Сергій;
серед дівчат: - Андрієнко Софія.
11 січня О.М.Соколова разом із учнями 5-Б класу провели захід «Ментальне здоровʼя:як його зберегти» ФОТО
Грудень- це час підбивати підсумки. 25 грудня учителі молодшої ланки та філологічна кафедра підсумовували результати 2023 року у рамках впровадження Стратегії розвитку читання «Читання як життєва стратегія». Молодша ланка поділилася своїми напрацюваннями «Робота з дитячою книгою» (читання сучасної дитячої літератури (Новікова С.А.), а також розповіли, що таке адвент-читання і як до нього залучити не лише школярів, а й інших членів родини (Курносенко Е.Ю.).
З метою постійної інтерактивізації процесу розвитку інтересу до книжки Рульова Н.В. розповіла про «Хвилинки цікавого» (перегляд буктрейлерів до різних творів на уроках літератури), рекламні виступи з різних тем науково-популярної літератури та про тестування-опитування серед учнів середньої ланки для виявлення інтересів читання.
Соколова О.М. поділилася ідеєю «Відомі незнайомці»- популяризація маловідомих творів відомих українських авторів.
Кочеткова Н.О. розповіла про міні-проєкт «Читаємо сучасників», протягом якого діти знайомилися з творчістю українських та закордонних письменників -А. Нікуліною, Д.Корній, У.Старка, Й. Яґелло, А.Нанетті тощо.
Наступного року планується подальша робота з популяризації читання, адже «Люди перестають мислити, коли перестають читати». ФОТО
Плакат «Найкращі книги про кохання» Презентація
21.12 у початковій школі пройшов новорічний майстер-клас. Діти дізналися багато цікавого про зимові свята в Україні, про святкування Нового року в інших країнах, із задоволенням узяли участь у новорічній вікторині. Після корисної, пізнавальної інформації та цікавих завдань діти власноруч виготовили новорічну вітальну листівку. ФОТО
Інформація від ДЕПАРТАМЕНТУ КІБЕРПОЛІЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ Презентації
14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Сьогодні, у День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ми віддаємо належне тим героям, які безстрашно стали на захист нашої землі в час, коли це було необхідно.
Чорнобиль залишив страшну відмітку в нашій історії. Згадка про той страшний квітень 1986 року, коли велика біда прийшла на нашу землю, залишається незагоєною раною.
Велика частина нашого міста об'єдналася, щоб допомогти в усуненні наслідків катастрофи: 1050 невтомних сердець краматорців, 790 з яких були призвані міськвійськкоматом, працювали як герої, борючись в радіаційній небезпеці для подолання наслідків катастрофи.
Наші медики, пожежники, водії, будівельники та представники інших професій зіграли важливу роль у ліквідації наслідків аварії. Вони працювали, ризикуючи своїм здоров'ям, щоб забезпечити безпеку та допомогу тим, хто опинився в зоні лиха. І саме вони зробили все, щоб атом не захопив ще більшу територію, перетворивши її на зону відчуження.
Сьогодні ми з глибокою повагою висловлюємо вдячність кожному ліквідатору наслідків аварії на ЧАЕС.
Ви – справжні герої честі, які вели свою боротьбу з невидимим ворогом. Пам'ятаємо кожного та кожну, чиє життя забрав Чорнобиль...
Нехай цей день буде свідком нашої великої поваги до подвигу Ліквідаторів.
Міжнародний конкурс мистецтв Диплом Мініна Альона ФОТО
11.12.2023 відбувся онлайн-тренінг «Стесостійкість: оволодіння навичками психологічного відновлення та самодопомоги», під час якого спікерка, пані Ніна Лихарьова, розповіла про стрес, його види, стадії, симптоми тощо. З учасниками заходу були проведені тести на визначення рівня стресу,пропрацьовані навички відновлення та методи самодопомоги.
Після заходу пані Ніна поділилася презентаціями, з якими учасники познайомилися протягом тренінгу.
Адміністрація школи дякує організаторам за запрошення на такий актуальний в наш час захід!
Бесіда щодо правил поведінки з вибухонебезпечними предметами ФОТО
З 07.12.2023 по 14.12.2023 у третіх та девʼятих класах у рамках програми «Пліч-о-пліч» учитель фізкультури Микола Кімович Бодін проводить заходи, присвячені гімнастиці, її лікувальним здібностям з метою популяризації здорового способу життя. Ці заняття є дуже актуальними в час, коли діти займаються дистанційно, а також не мають змоги повноцінно займатися спортом через воєнну агресію Російської Федерації.
У сучасному суспільстві «Фізична культура» об’єднує безліч різних понять, але всі вони спрямовані на становлення позитивного ставлення до власного здоров’я, розвитку і збереженню фізіологічних можливостей організму. Тому основним завданням фізичної культури є формування позитивної мотивації до ведення здорового способу життя.
Саме з цією метою в рамках проведення регіонального етапу Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого
заходу серед учнів та учениць «Шкільні ігри» в Донецькій області у 2023-2024 н.р.
вчителем фізичної культури Краматорської ЗОШ № 2 Щербою А.І. в грудні 2023 року серед здобувачів освіти 4-А та 6 класу були проведені наступні заходи:
-вікторини,зустрічі, презентації за тематикою місячника футболу;
-зустріч патріотичного спрямування «Завдяки Вам!», присвячена Дню ЗСУ/;
I етап Чемпіонату Донецької області із загальної фізичної підготовки серед учнів та учениць ЗЗС (присідання за 1 хвилину).
Найкращий результат в 4- А класі показали Гармаш Вероніка, Савченко Микита.
Пан Богдан розповів про види булінгу, відповідальність у разі вчинення даного правопорушення, пояснив різницю між булінгом та конфліктом, нагадав про вік відповідальності за вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень та їхніх наслідків для дітей та підлітків.
Висловлюємо подяку панові Богдану та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!
6 грудня — день Збройних Сил України та день Святого Миколая
Переважна більшість із нас — давно подорослішали. Ми не чекаємо подарунків під подушку, а самі робимо їх.
Але кілька років поспіль мільйони сердець по всьому світу мають одне бажання на всі свята, — здійснення якого наближають відважні, хоробрі, потужні хлопці й дівчата, — це бажання Миру.
Це вони, наші Святі Миколаї "у пікселі" закривають собою небо, вони вигнали окупанта з острова Зміїного, вони всипали йому в зуби сто тисяч артилерійських снарядів-подарунків, дали ляпаса на Харківщині, а зараз — міцніше сталі стоять навколо Авдіївки.
Дякуємо за вашу відвагу, дякуємо за кожен наш новий день!
З днем Збройних сил України тебе, Батьківщино!
З днем Святого Миколая вас, краматорці!
5 грудня — Міжнародний день волонтера
Сьогодні ми разом з усім світом відзначаємо надзвичайно важливе свято — Міжнародний День волонтера.
Волонтер — це той, хто віддав своє серце іншим.
Волонтер — це той, хто розділив з незнайомцем його біль.
Волонтер — це той, хто подарував радість, не чекаючи нічого на заміну.
В Україні цей рух набув абсолютно унікального явища — волонтерство стало синонімом до слова українець.
Дякуємо кожному та кожній, хто наближає Перемогу, простягаючи руку допомоги військовим і цивільним, віддає часточку себе заради світлої мети допомоги іншим.
Ми разом все подолаємо!
ВІТАЄМО
переможців інтернет-олімпіади «На урок» з математики! (учитель Хуторна А.Ю.)
Дипломи отримали:
І ступеня - Кравченко Мирон (5-А)
Котов Ілля (5-А)
Кривозубова Вероніка (5-А)
Романьков Григорій (5-А)
Андрієнко Софія (6 кл.)
Шеховцова Олександра (6 кл.)
Танцюра Анастасія (7 кл.)
ІІ ступеня - Калабаєва Єва (5-А)
Гірман Ярослав (7 кл.)
Бакай Вікторія (8 кл.)
ІІІ ступеня - Гутковський Марко (5-А)
Гутковський Рувим (5-А)
Задорожний Олександр (5-А)
Рокитянський Ярослав (5-А)
Лісовенко Антон (5-Б)
Мішуринський Кирило (5-Б)
Горбов Артем (7 кл.)
Гутковська Есфір (7 кл.)
Попік Віталіна (7 кл.)
Гладиш Вероніка (8 кл.)
Петрусенко Юлія (8 кл.)
Учасники - Носенко Денис (5-А)
Шмадченко Євгенія (5-Б)
Запорожець Микола (8 кл.)
Капітоненко Анна (8 кл.)
Старчук Катерина (8 кл.)
Трунтаєва Дар’я (8 кл.)
МОЛОДЦІ ! ТАК ТРИМАТИ !!!
Євченко Софію (9-А кл.)
із зайнятим ІІ місцем
у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з математики,
Горбова Артема (7 кл.)
із зайнятим ІV місцем.
Молодці! Так тримати!
Щорічно в четверту суботу листопада в Україні відзначають День пам’яті жертв Голодоморів.
У 2023-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада.
Згадувати жертв Голодомору на офіційному рівні вперше запропонував своїм Указом ІІ Президент України Леонід Кучма в листопаді 1998 року. Називалась жалобна дата – Днем пам’яті жертв Голодомору.
28 листопада 2006 року законом України Голодомор 1932-33 рр. був визнаний геноцидом українського народу. Указом ІІІ Президента Віктора Ющенка від 21 травня 2007 року він став називатись День пам’яті жертв Голодоморів.
У нашій школі щороку напередодні дня вшанування памʼяті проходять виховні години, а у суботу традиційно запалюємо свічку, щоб вшанувати всіх померлих, вина яких була лише в тому, що вони були українцями.
Вихованці "Арт-студії "Креатив" перемогли у міжнародних конкурсах
Осінь для вихованців гуртка "Арт-студії "Креатив" (керівник Наталія Зуєва) Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості була продуктивна та результативна. Талановиті вихованці досягли чудових результатів!
Переможцями конкурсів стали:
- ІІІ Міжнародний двотуровий конкурс мистецтв “AVA NGARD Art”: Гран-Прі- Ахізарова Вікторія, Буревич Софія, 1 місце- Нетреба Вікторія,
- Міжнародний конкурс «День народження таланту»: 1 місце- Житкова Анна, Нетреба Вікторія, 2 місце- Романьков Григорій, Молоденко Ксенія, Мініна Альона,
- Міжнародний конкурс EUROPEAN AUTUMN: 1 місце-Житкова Анна, Мініна Альона, 2 місце- Івчик Прохор,
- VII Міжнародний конкурс "Золота перлина України": 2 місце- Романьков Григорій
- Конкурс малюнка до Дня Міста "Краматорськ. Місто моєї мрії": переможці- Мініна Альона, Єщенко Марія.
Вітаємо учасників "Всеукраїнської інтернет-олімпіади з англійської мови "На Урок"!🏆(учитель Калабаєва О.М.)
Сертифікати учасників отримали:
Аушев Тимур (3-А)
Аушева Альбіна (3-А)
Борисенко Іван (3-А)
Герасемчук Назар (3-Б)
Глига Іван (3-Б)
Неснов Іван (3-Б)
Дипломи І СТУПЕНЯ отримали🥇:
Бачуріна Альона (3-Б)
Бачурін Ярослав (3-Б)
Бєлікова Кіра (3-А)
Білоброва Мирослава (3-Б)
Купріненко Ілля (3-Б)
Позняков Володимир (3-Б)
Трифонов Єгор (3-Б)
Яценко Ксенія (3-Б)
Дипломи ІІ СТУПЕНЯ отримали🥈:
Якименко Михайло (3-Б)
Дипломи ІІІ СТУПЕНЯ отримали🥉:
Дергачова Милослава (3-А)
Молодці!!! Пишаємося переможцями, так тримати!🎉🎉🎉
ВІТАЄМО! Калабаєва Єва - ІІІ місце у міському конкурсі "Звучи,вічне слово!"з англ.мови(Озерян А.С.)
Інтернет олімпіада з біології і природознавства (учитель Звягіна Л.К) :
приймали участь 15 учнів, серед них диплом
1 ступеня отримали Петрусенко Юлія і Андрієнко Софія,
2 ступеня Романьков Гриша,
3 ступеня Попік Віталіна, Трунтаєва Дар'я і Путілова Поліна.
Вітаємо переможців! 🌿🌿🌿
Учні нашої школи були учасниками
Інтернет- олімпіади з інформатики(учитель Зиманська А.Ю.👏)
Отримали сертифікати:
3б-Білоброва Мирослава
4-б-КузьмічоваЄлизавета
5-а-КривозубоваВероніка Олійник Олександр
7кл.-Винник Іван
8кл.-Бєжан Злата ЗапорожецьМикола
Клімкін Іван,Трунтаєва Дар'я,Філон Микита
👍Найкращі результати:
Диплом
1ступеня - Дудко Альона, Костенко Вікторія (4б), Калабаєва Єва,Котов Ілля (5а)
2ступеня - Романьков Григорій (5а)
Захарова Єлизавета(6кл)
Костенко Софія(9б)
3ступеня - ГураДаніїл(4б)
Вовченко Даніїл(8кл.)
Крюков Павло (9кл.)
Молодці!!!
👏Вітаємо!!!
Інтернет- олімпіади з інформатики(учитель СтепенкоЛ.В.👍)
Отримали сертифікати:
Яковлева Вероніка - 6 кл.
Гірман Ярослав - 7 кл.
Петрусенко Юлія - 8 кл.
Путілова Поліна - 8 кл.
Диплом ІІІ ступеня:
Кравченко Олександр - 6кл.
Криштальова Софія - 7кл.
Дмитрян Максим - 8 кл.
Молодці!!!Вітаємо!!!👏
🇺🇦 День гідності та свободи 🕊
Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День гідності та свободи, символічний для нашої країни через дві важливі події у її новітній історії - Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.
За підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом, тисячі українців вийшли на вулиці 21 листопада 2013 року, відстоюючи свою гідність та свою свободу. Ці події визначили майбутній курс для України, вказуючи на необхідність вибору європейського шляху розвитку.
Однак відстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2 тисячі поранені. А навесні 2014 року розпочалася збройна агресія Росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.
Неодмінною є спільна доля Дня гідності та свободи з останніми подіями. Другий рік поспіль, коли ми відзначаємо це свято, Україна знову бореться, цього разу - за свою свободу та незалежність, стикаючись із повномасштабним вторгненням росії, що розпочалося 24 лютого 2022 року.
Нехай День гідності та свободи стане для нас не лише днем пам'яті, а й кроком вперед до ще яскравішого та вільного майбутнього. Спільно ми будуємо націю, яка вартує кожної краплини крові, пролитої заради гідності та свободи.
🇺🇦 Слава Україні!
🇺🇦 Героям Слава!
ФОТО
16 листопада 1995 р. держави-члени ЮНЕСКО прийняли Декларацію принципів терпимості. За пропозицією ООН, з 1996 р. щорічно у всьому світі цього дня відзначають Міжнародний день толерантності.
Життя суспільства, як і життя окремої людини, ґрунтується на впливі ідей, поглядів, теорій. За часи історії людства їх було чимало. Вони оволодівали розумом людей на більший чи менший термін. Деякі з них закликали до барикад, призводили до війн, ставали підставою для створення «образу ворога» з іншого народу.
Але з розвитком суспільства до людей прийшло розуміння, що для успішного розвитку людства необхідно знаходити спільну мову. У безмежному морі різноманітних культур, релігій, думок, ідей, що належать людям різних країн на планеті, на допомогу має прийти «рятувальне коло» толерантності. Ще у ХVIII ст. французький філософ-просвітитель Франсуа-Марі Вольтер сказав свою знамениту фразу: «Ваша думка для мене глибоко ворожа, але за Ваше право висловити її я готовий віддати своє життя».
Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. Також толерантність – це єдність у різноманітті, те, що переходу від війни до культури миру. Для громадян це, передусім, активна позиція, що формується на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини.
Сьогодні толерантність – яскравий показник ступеню демократичності кожної держави й одна з умов її розвитку.
ФОТО
ВІДЕО
13 листопада учитель фізичної культури Щерба А.І. провела незвичний захід, у якому обʼєднала спорт і ментальне здоровʼя людини.
Ментальне здоров’я є невід’ємною складовою загального благополуччя та якості життя людини. Сучасний ритм життя, стрес, зобов’язання та зміни можуть суттєво впливати на психічне становище. Однак засоби для збереження ментального здоров’я є доступними для кожного.
Дбати про своє ментальне здоров’я – це надзвичайно важливо. Щоб досягти цієї мети, слід враховувати кілька ключових аспектів. По-перше, фізична активність відіграє важливу роль у підтримці нашого психічного стану. Регулярні фізичні вправи сприяють виробленню гормонів щастя та допомагають зменшити рівень стресу.
ФОТО
11 листопада учителі нашої школи мали цікаву онлайн-зустріч з доктором педагогічних наук, кандидатом психологічних наук Інною Осадченко. Це був авторський релаксаційний вебінар-тренінг "Терапія осіннього листя", який обʼєднав учасників з різних куточків України. Окрім того, що учасники мали змогу відпочити від щоденних проблем, пані Інна навчила, як трансформувати проблеми, як боротися з тривогою за допомогою арт- та казкотерапії. Одним словом, зустріч пройшла на відмінно!
ФОТО
Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного. Саме про це йшлося сьогодні на виховному заході, який спільн проводили класні керівнички 4-х класів Блінова Л.С. і Данильченко О.А. зі своїми учнями. Доброта-це те, що врятує світ.
ФОТО , ВІКТОРИНА та КВЕСТ - ГРА
ЗВІТ
про підсумки І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2023-2024 навчальному році
ДОКУМЕНТ
9.10.2023 завершився ІІ тур міського етапу обласного конкурсу «Заговори, щоб я тебе побачив»
Вітаємо переможців, вітаємо учителів, які підготували своїх учнів, юних ораторів, до конкурсу!
7 клас:
І місце -Гутковська Есфір Павлівна, ( учитель Кочеткова Н.О.) ВІДЕО
ІІІ місце -Попік Віталіна Вадимівна, ЗОШ №2, (учитель Кочеткова Н.О.). ВІДЕО
9 клас:
ІІ місце Мініна Альона Олександрівна,ЗОШ №2, (учитель Рульова Н.В.) ВІДЕО
ФОТО
Багато людей задаються питанням : «Що ж вчителі роблять під час канікул?». Відповідаємо: канікули-не менш насичений період роботи педагогів.
З 30 жовтня по 3 листопада наш колектив провів інструктивно-методичну нараду, провів предметні конкурси, олімпіади, навчання з мінної безпеки, взяв участь у засіданнях методичних обʼєднань, вебінарах, працював у творчих групах тощо.
Як бачите, тиждень був дуже насиченим і продуктивним, а вже в понеділок ми знову повернемося до звичного режиму роботи, де нас чекають ваші діти!
ФОТО
Протягом 23-27 жовтня у нашій школі проходив Тиждень української мови. Зазвичай раніше він відзначався у листопаді, бо вінцем його було 9-е листопада, день народження Нестора Літописця і відповідно День української писемності та мови, а тепер, за новим календарем,будемо відзначати 27 жовтня.
Протягом тижня вчителі-предметними і класні керівники провели різноманітні заходи: квест-гра «Ой,яка чудова українська мова», гра-змагання «Мовний батл», виховні години «Дзвенить струмочком рідна мова», «Мова-код нації», «Українська-це велично! Розмовляю мовою Великих Князів Київських, а не племен диких», вікторини «Ми знаємо українську мову», «Україна-це ми», «День української писемності», «Подорож океаном рідної мови», відеоурок «Любімо українську, плекаємо українську і просто говоримо українською», літературно-мовний конкурс «Причасти мене розмовою-щирою українською мовою», а 27 листопада учні 5-9 класів, учителі-предметники та адміністрація школи писали Всеукраїнський диктант національної єдності «Дороги України»
ФОТО
Вітаємо Романькова Григорія із другою премією у мистецьких змаганнях «Народження таланту». Бажаємо натхнення і подальших перемог!
24 жовтня здобувачі освіти нашої школи мали можливість зустрітися із представниками Краматорського фахового коледжу промисловості, інформаційних технологій та бізнесу ДДМА та Краматорським центром ПТО № 47. Незважаючи на непростий час, профорієнтаційна робота проводиться на достойному рівні, інформація про навчальні заклади надається вичерпна, а компетентні гості консультують і дають відповіді на всі питання, які виникають у процесі перегляду презентацій навчальних закладів. Ми завжди раді таким зустрічам, плідно співпрацюємо багато років, сподіваємося, що заплановані весняні зустрічі теж пройдуть у такій дружній атмосфері, що допоможе дітям визначитися із своєю майбутньою професію.
ФОТО
Європейський день боротьби з торгівлею людьми
Щорічно 18 жовтня ми відзначаємо Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Цей день призначений підкреслити важливість об'єднання зусиль у боротьбі з цим жахливим явищем, яке залишає великий слід на життях безлічі людей по всьому світу.
Торгівля людьми - це сучасна форма работоргівлі, що включає в себе зневолення людей для робітничої сили, сексуальної експлуатації та інших цілей. Жертвами торгівлі людьми стають люди різного віку, статі, соціального статусу та національності. Це злочин проти прав людини, і він порушує основні принципи гідності та свободи.
Європейський день боротьби з торгівлею людьми сприяє збільшенню усвідомленості та розумінню цього питання в суспільстві. Він нагадує нам про необхідність посилення превентивних заходів, виявлення та допомоги потенційним та поточним жертвам торгівлі людьми, а також переслідування злочинців.
ФОТО
Протягом жовтневого Олімпійського тижня, який триватиме з 16 по 21 жовтня, Щербою Аліною Іванівною були проведені ряд заходів, метою яких було формування культури здорового способу життя учня, створення умов для забезпечення його гармонійного фізичного та психічного розвитку, добробуту;
створення освітнього середовища, в якому забезпечено атмосферу довіри, без будь-яких форм дискримінації учасників освітнього процесу;
утвердження людської гідності, чесності, милосердя, доброти, справедливості, співпереживання, взаємоповаги і взаємодопомоги, поваги до прав і свобод людини, здатності до конструктивної взаємодії учнів між собою та з дорослими;
формування в учнів активної громадянської позиції, патріотизму, поваги до культурних цінностей українського народу, його історико-культурного надбання і традицій, державної мови.
ФОТО
Вітаємо ученицю 9-А класу Євченко Софію із зайнятим ІІ місцем у Відкритому Чемпіонаті України з повітряної гімнастики «Осінній кубок 2023»! Бажаємо і надалі підкорювати спортивні вершини, адже на рахунку Софії це не перший успішний виступ! Успіху! Наснаги!
ФОТО
13 жовтня відбувся урок із мінної безпеки для учнів 6-8 класів. Заняття проводив майор служби цивільного захисту Вячеслва МИХАЙЛЕНКО, головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Краматорського районного управління Головного управління. На уроці діти дізналися про різновиди мін, про їхню загрозу як для техніки, так і для людини, про дистанційне мінування, про небезпеку, яку становлять не лише нові, але й стріляні, іржаві снаряди, їхні уламки тощо. Діти дізналися, що існують розумні сейсмічні міни, які вміють розрізняти, хто перед ними-людина, тварина чи техніка. Також пан Вячеслав нагадав про те, що за можливості треба уникати зон, де нещодавно відбувалися бойові дії, прилітали касетні боєприпаси, незнайомих ділянок, які погано проглядаються. Не намагатися самостійно визначити, чи безпечними є рештки вибухових предметів, адже фахово зробити це може лише спеціаліст.
Поговорили і про правила поведінки у разі виявлення небезпечних знахідок, про те, як правильно поводитися в цій ситуації (відійти на безпечну відстань, викликати піротехників, за можливості дочекатися їхнього приїзду, щоб пояснити, де знаходиться знахідка тощо). Також наголошено було на золотому правилі - «Не клав-не бери!».
Адміністрація та педколектив вдячні Вячеславу Дмитровичу за проведену розʼяснювальну роботу, адже краще за фахівця ніхто про такі речі не розкаже. Дякуємо також головному спеціалісту управління освіти Краматорської міської ради Світлані Черкас за організацію подібних вкрай необхідних заходів.
ФОТО
12.10.2023 зі здобувачами освіти 4-5-х класів старший лейтенант служби цивільного захисту КАРАКУЦ Дар’я Олександрівна, провідний інспектор відділу організації профілактичної роботи Краматорського районного управління Головного управління, провела урок з мінної безпеки. Пані Дарʼя розказала, що потрібно знати про небезпечні предмети, як себе поводити у разі знаходження небезпечних або підозрілих предметів, провела невеличке практичне заняття з метою перевірки знань, на якому діти показали, що уважно слухали пані спікерку. На жаль, наші діти багато правил засвоїли на практиці, тому є обізнаними і про види мін, і про те, що неможна наближатися до решток розірваних вибухових предметів тощо.
Адміністрація школи вдячна пані інспекторці, а також головному спеціалісту С.М.Черкас за організацію зустрічі. ФОТО
🇺🇦 Код Незламності Українців
🤝 На базі HUB «Наш Краматорськ» у місті Київ рамках "Освітньої локації" 10.10.2023 року, пройшов цікавий виховний захід під назвою "Код Незламності українців. Україна - європейська держава", провела та підготувала урок вчителька англійської мови Краматорської ЗОШ №2, Ольга Калабаєва.
💛 Учні, які евакуювалися з Краматорська у місто Київ, охоче взяли участь у цьому заході, основною метою якого була інтеграція англійської мови під час виконання завдань.
💛 Діти дізнались більше про важливість об'єднання, толерантності, та патріотизму. Вони також познайомилися з історією України та її місцем в сучасному світі, дізналися більше про важливість європейських цінностей.
✌️ Виховний захід підкреслив важливість знання англійської мови, яка відкриває багато можливостей для розуміння та спілкування в глобальному світі.
Актуальний розклад занять на платформі e-Case.
ФОТО
За новим календарем цьогоріч відзначаємо першого жовтня День Захисників та Захисниць України. Сьогодні і щодня, у будні і свята не втомлюємося дякувати тим, хто боронить нашу землю від сусіда, країни-агресора, російської федерації.Десятий рік іде війна. За цей час були успіхи і поразки, але крок за кроком наші воїни повертають нашу землю, встановлюючи на звільнених територіях наш синьо-жовтий прапор там, де окупанти тимчасово встановили свій триколор. І сьогодні учні нашої школи підготували відеопривітання, сувеніри, зроблені своїми руками, які полетять у різні куточки країни до тих, хто знаходиться на бойовому чергуванні, хто у шпиталі або проходить реабілітацію, хто приїде до рідних у відпустку. А для тих, хто вже не вернеться ніколи, сьогодні і щодня хвилина мовчання.
Дякуємо, наші Захисники і Захисниці! Хай береже вас доля, хай вірними будуть побратими, а ваші родини будуть вам надійним тилом. Слава Україні! Слава її героям! Слава!Слава!Слава!
9-А
Ода Вчителю
Сіяч - учитель чи лиш жнець?
Чи лише майстер, чи творець?
Із глини ліпить, сіє зерна,
Шукає зірку він скрізь терна...
Невдячна вдячність, гнів, любов,
Але буяє в жилах кров!
Душа натхненно розквітає-
На крилах в небесах ширяє!
Жаги до знань лиш вірус сіє,
І в кожному живе надія:
Цей вірус всю охопить молодь,
І люди всі жахи поборють.
Із зерен виростуть поети,
Військові, лікарі, атлети,
Історики і програмісти,
І волонтери, і артисти,
Мистецтвознавці, президенти,
І музиканти, й диригенти,
Айтішники і дронів збирачі,
Пожежні й металошукачі...
То для учителя є вдячність,
Що ті зірки горять, не згаснуть!
Учительській душі єлей -
Досягнення його дітей!
Учителі - батьки і друзі,
І парасолька, і кожух у стузі,
І впевненість, в житті підтримка,
Перлини вашої піщинка.
Для знань польоту меж немає-
Та тільки спраглий їх хапає!
Апостоли і ті навчались -
Невіглаством геть не пишались.
Раніше вчитель - небожитель,
Тепер земний, як наш правитель.
Для когось досі, наче Велес,
Афіна, Тота чи Гермес...
Чи Прометей дає науку -
Вогонь передає всім в руку,
І ним запалює серця,
Щоб знáнню не було кінця.
10.09.2023
6 жовтня на телеканалі Суспільне Культура о 12.00 транслювався Всеукраїнський урок єдності для школярів 5-11 класів, батьків та вчителів. Наша школа теж долучилася до перегляду, бо на сьогодні треба ретельно фільтрувати той потік інформації, який спрямований на кожного з нас. Глядачі мали змогу дізнатися про те, хто такі боти, тролі, чим вони відрізняються, як вони маніпулюють нашою свідомістю.
Про важливість медіаграмотності, про те, наскільки можуть бути маніпулятивними і провокативними статті наших і чужих ЗМІ, як вони працюють на розкол суспільства ведучий обговорив разом із запрошеною гостею, медіаексперткою Оленою Тараненко.
13 жовтня урок можна буде подивитися у повторі, тому тим, хто сьогодні не зміг долучитися до перегляду, рекомендуємо це зробити. Адже медіаграмотність-одна із запорук нашого ментального здоровʼя у цей непростий час!
ФОТО
Ось і пролунав він- перший дзвоник 2023-2024 навчального року! На перевеликий жаль, через повномасштабну агресію росії він знову відбувся у дистанційному форматі для тих школярів, які навчаються у Донецькій області. Але нам не звикати, біди і незгоди нас загартували, тому свято все ж відбулося. Розпочалося воно о 9.00 із загальнообласної лінійки, а потім у нашій школі пройшли чотири заходи, щоб охопити усіх учасників освітнього процесу- учнів, учителів, батьків.
Осінній день, і кличе нас у школу
Промінчик сонця тепло-золотий!
Родиною шкільною станем в коло,
Зустрінемо навчальний рік новий!
Із привітаннями до великої шкільної родини звернувся учень першого класу Калабаєв Макар. (Відео з Макаром)
Також вітали сьогодні шкільну спільноту учениці 9-х класів- Мініна Альона (9-А клас) та Жук Ксенія (9-Б клас). Дівчата надзвичайно творчі, неодноразові переможці міських, обласних та Всеукраїнських конкурсів.
(Відео з Альоною та Ксенією)
Далі наводимо цитати із привітань із Днем знань шкільної адміністрації та учителів.
Директор Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Новіков Олександр Іванович:
«…Дорогі наші учні, шановні вчителі і батьки! Через кількарічну коронавірусну пандемію, а потім в результаті повномасштабної агресії росії, учні нашої школи давно не сідали за парти своїх рідних класів. На жаль, і цього року з міркування безпеки ми зустрічаємося дистанційно. Дуже сумно бачити порожні коридори, не чути вашого веселого сміху, не розділяти із вами ваші радощі, не відчувати вживу ваші емоції. Але я вірю, що війна закінчиться, обов’язково закінчиться нашою Перемогою! Ми знову зустрінемося на рідному порозі.
То ж бажаю вам великих досягнень у навчанні та праці, натхнення для здійснення нових проєктів та завдань, міцного здоров’я і радості в кожному дні вашого навчального шляху. Нехай цей навчальний рік принесе вам багато цікавих відкриттів, розвитку та самореалізації. Бажаємо, щоб ваше навчання запам’яталося позитивними емоціями надовго! Зі святом!»
Охріменко Людмила Павлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи:
« Любі діти, шановні батьки, колеги!
Дозвольте висловити вам слова щирого вітання із початком нового навчального року. Я бажаю вам життя без тривог, навчання без стресів, взаєморозуміння в родинах, цікавого спілкування у класних колективах.
Нехай цей рік стане ще одним досягненням у вашому житті, дорогі наші учні! Міцного вам здоров’я, подолання усіх перешкод, поваги до батьків і вчителів, гордості за нашу незламну країну, шани до рідного міста і трішки суму за рідною школою. А ми віримо, що дуже скоро зустрінемося із вами на шкільному подвір’ї, і все у нас буде добре.
Із святом усіх! Добра! Миру! Перемоги!»
Ковальова Анна Миколаївна, учителька початкових класів, класна мама першачків:
«Любі мої першачки!
В очах малих дітей цікавість і тривога.
Повсюди море сонечка й тепла.
Найкраща в світі чарівна дорога
Сьогодні вас до школи привела.
Ідіть сміливо! Це дорога в казку.
Я вас туди за руку поведу.
І подарую вам любов, тепло і ласку,
На всі питання відповідь знайду,
Навчу всього, що для життя потрібно,
Відкрию дивовижний світ для вас.
Учитись дітям просто необхідно.
Прошу ласкаво в школу, в перший клас!»
Данильченко Олена Андріївна, учителька початкових класів, класна керівничка 4-Б класу:
«…Вітаю з Днем знань! Нехай цей рік почнеться вдало і минає успішно, нехай кожен день знаменується нехай навіть і маленькою, але перемогою, нехай здобуті знання і навички відкривають перед тобою нові двері до мрій, інтересів і рекордів. А ми, ваші вчителі, завжди будемо поруч і допоможемо вам у цьому. Зі святом, любі діти!»
Рульова Наталія Володимирівна, учитель української мови та зарубіжної літератури, класна керівничка 9-А класу:
«Дорогі діти, батьки, вчителі!
Щиро вітаю всіх вас із традиційним вересневим святом першого дзвоника – Днем знань!
В усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, це світ знань. Бажаю вам мирного навчального року, тихого: без гучних криків, сирен, але з гучними успіхами. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен ваш день. А кожен крок буде насиченим, цікавим і важливим. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні, будьте активними у громадському житті. І нехай доля розкидала нас по світу, але ми завжди думками в нашому рідному місті, рідній школі поряд зі своїми друзями та вчителями.
Загально відомо, що знання – це сила. Сила творіння, добра, суспільної злагоди та поступу. Вони, мов чисте повітря, необхідні нам для будівництва держави. Нехай шкільна пора принесе багато успіхів і подарує великі можливості для майбутнього.
Цей навчальний рік у нашій школі стане останнім для учнів 9 класу. Бережіть у своїй пам’яті шкільні роки, як неоціненний дарунок долі.
Не забудемо подвигів українських героїв, які у боротьбі за Батьківщину, за вільне майбутнє рідних і близьких, віддали найцінніше – своє життя… Схиляємо голови перед хоробрістю та вірністю наших воїнів. Вічна пам’ять і вічна слава усім борцям за волю України!
Ми найсильніша нація! Ми подолаємо всі перепони на своєму шляху! Ми переможемо будь якого ворога! Ми – українці!
Бажаю всім Вам здоров'я, наснаги, МИРУ, ПЕРЕМОГИ!»
І завершують вітання із цим святковим днем наші захисники!
29 серпня-не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності.
Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.
За даними Книги пам’яті полеглих за Україну, з 2014-го, станом на 1 грудня 2021 року загинули 4490 українських воїнів.
Повномасштабне вторгнення Росії 24 лютого 2022-го відкрило нову сторінку героїзму, стійкості та, на жаль, втрат. Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний повідомив, що з моменту повномасштабного нападу на серпень 2022 року
«у війні проти російських загарбників загинули майже 9 тисяч українських героїв».
Цього року, поки триває війна до перемоги, ми не можемо ані знати точну кількість, ані назвати всіх поіменно, ані розповісти всі історії. Але ми впевнені, що українське суспільство докладе всіх зусиль, щоб наші загиблі герої були в нашій пам’яті не абстрактною цифрою. Щоб вони отримали максимальну шану, якої тільки заслуговують ті, хто віддав життя за свою країну. Щоб наша пам’ять про них була живою.
Наприкінці травня 2022 року Верховна Рада України ухвалила рішення про створення Національного військового меморіального кладовища, на якому з почестями ховатимуть загиблих (померлих) захисників і захисниць. Це – світова практика вшанування воїнів, які віддали життя за свою країну. Такі кладовища є в США, Канаді, Франції, Польщі та інших країнах. А за рік до цього, в липні 2021-го, на державному рівні був прийнятий військовий поховальний ритуал. Знову ж таки, щоб у момент поховання віддати належні почесті загиблому (померлому) захисникові чи захисниці, щоб всі розуміли, що ховають не пересічну людину, а того / ту, завдяки кому існує держава Україна.
Після перемоги ми віднайдемо свої традиції пам’яті про загиблих воїнів. Ми вже називаємо і продовжимо називати на їхню честь вулиці. У нас уже є місця пам’яті та меморіальні дошки у публічному просторі. Але після остаточної перемоги в країні повинні постати особливі місця, з проникливою архітектурою і людяними меморіальним практиками, які свідчитимуть, що ми шануємо і дякуємо.
Пам’ятаємо і будемо пам’ятати.
День Незалежності України
Щороку наприкінці серпня ми традиційно відзначаємо головне свято країни - День Незалежності України. У 2023 році - знову в умовах війни, коли Україні вкотре доводиться відстоювати свою свободу та право на життя.
Попри всі біди, які несе нам російська агресія, ми, українці, щиро віримо в нашу перемогу, і кожен по краплинці робить вклад у її наближення.
Знову і знову ми дякуємо захисникам і захисницям України за те, що наша держава-незалежна. За те, що метр за метром вони звільняють нашу землю від загарбником. Ми віримо, що одного дня над усією країною буде піднято тисячі синьо-жовтих прапорів, а хтось нарешті тихо скаже: «Перемога!»
Зі святом тебе, наша рідна Україно!
День Державного Прапора України
Синьо-жовтий прапор для українців − це символ свободи і боротьби за незалежність.
23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійну залу Верховної Ради, а вже 4 вересня його урочисто підняли над будівлею парламенту.
В Україні свято встановлене згідно з указом Президента Леоніда Кучми «Про День Державного прапора України» від 23 серпня 2004 року. У 2009 році Президент Віктор Ющенко вніс до Указу зміни, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.
У статті 20 Конституції України вказано, що державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України та Державний Гімн України. Державний Прапор України − стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.
«На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України постановляю установити в Україні День Державного Прапора України, який відзначати щорічно 23 серпня», − йдеться в Указі Президента України від 23 серпня 2004 року.
Після початку російського вторгнення синьо-жовтий прапор став символом боротьби та спротиву загарбникам.
Під час захисту Донецького аеропорту воїни-«кіборги», попри постійні обстріли, знов і знов вивішували прапор над будівлями. Синьо-жовтий стяг увесь цей час майорів навіть над диспетчерською вежею, аж поки ворог її не знищив. Нині двічі на рік цей стяг із Донецького летовища підіймають над військовою частиною у Кропивницькому.
У 2023 році Україна вдруге відзначатиме День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Ця памʼятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ.
День Державності відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують памʼять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси–України.
Князь Володимир Великий – уособлення розбудови Русі. Прийняття ним у 988 році християнства як державної релігії стало для України цивілізаційним вибором. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу.
Спадком Русі є герб (тризуб), грошова одиниця, а, головне, Київ як політичний і культурний центр України.
У 2023 році День Державності відзначається 28 липня. Але вже наступного року відзначатиметься 15 липня з огляду на перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря. За відповідний законопроєкт, внесений Президентом, Верховна Рада проголосувала 14 липня.
Конституція України – головний нормативно-правовий акт держави, яким закріплено основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, регулює
відносини між державою та суспільством, гарантує права і свободи людини.
Конституція України – наш моральний орієнтир.
Сьогодні, в умовах повномасштабного російського вторгнення і численних злочинів окупантів, усі ми по новому оцінюємо значення цінностей, закладених у Конституції України. Основний Закон є ядром консолідації
Українського народу.
Незмінний упродовж століть цивілізаційний вибір Українського народу ми вкотре відстоюємо у збройній боротьбі проти московської агресії.
Московська влада робила і робить спроби присвоїти українську історію, поцупити наші надбання, наших людей, дітей, майбутнє.
Українська Конституція – реальна, а не декларативна. Натомість для рашистського режиму, як і його попередника комуністичного тоталітаризму, написане у їхній конституції залишається декларацією. Це жодним чином не
захищає ні власних громадян від обмеження їхніх прав, ні інші народи від злочинів агресії.
Історично конституційний процес свідчить про наміри юридичного закріплення на найвищому рівні таких цінностей Українського народу, як демократія, верховенство права, рівність громадян, незалежність і територіальна цілісність своєї держави та європейський цивілізаційний вибір.
Нам це вдалося, і нині Україна – незалежна сучасна європейська держава.
Положення щодо стратегічного курсу нашої країни на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі й Організації Північноатлантичного договору нині закріплено в Основному Законі.
Від імені Українського народу та, виражаючи його суверенну волю, 28 червня 1996 року було прийнято Конституцію України, в якій, зокрема, захист
3 України, незалежності та територіальної цілісності України, повага до її державних символів визначено обов’язком кожного громадянина.
Сьогодні громадяни України, які чинять спротив російському вторгненню, виконують конституційний обов’язок. Ми успішно протистоїмо агресору, що зневажає юридичні норми, міжнародне право. За підтримки
закордонних партнерів наближаємо нашу Перемогу, за якою послідує притягнення до відповідальності держави-терориста.
4 червня-день вшанування памʼяті дітей, загиблих внаслідок російської агресії. День пам’яті встановила Верховна Рада України у 2021 році. Дата 4 червня обрана не випадково – цього дня у світі відзначають Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії.
Від 2014 року, як зазначається у постанові ВРУ щодо пам’ятної дати, у Луганській і Донецькій областях через збройну агресії РФ та інші дії держави-агресора загинули щонайменше 240 дітей. А за 100 днів повномасштабної війни Росії проти України жертвами агресивної політики Кремля та воєнних злочинів російської армії стала щонайменше 261 дитина. Ще 463 дитини (лише за попередніми даними) – були поранені.
За словами начальника Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленка, на 01.06.2023 на Донеччині загинуло 119 дітей.
За кожним обірваним чи скаліченим дитячим життям стоїть злочин російської держави-окупанта та її армії. Важливо з часом розказати, принаймні десь задокументувати кожну таку історію. Щоб наша пам’ять про жертв не була сухою та безіменною. Але також і задля того, щоб за кожен злочин настала відповідальність і справедливе покарання.
1 червня у всьому світі відзначають Міжнародний день захисту дітей. Свято засноване в Парижі в 1949 році з ініціативи Міжнародної демократичної федерації жінок, щоб звернути увагу на проблеми, які мають діти. Традиційно на торжество влаштовують ярмарки, розпродажі та розважальні заходи для дітей. Школярі в цей день радіють початку літніх канікул.
На жаль, День захисту дітей 2023 в Україні проходить в умовах повномасштабної війни. Сотні тисяч дітей були змушені тимчасово виїхати з країни, десятки тисяч перечікують повітряні тривоги в укриттях, тисячі живуть в зоні бойових дій. Війна торкнулася життя кожного маленького українця. Тому в це свято дорослим особливо важливо підтримати дітей і показати, що ми завжди поруч.