top of page

 

29 січня шкільним психологом О.А. Шереметовою у 9-А класі було проведено  заняття "Критерії та мотиви для вибору професії", під час якого згадали також про ментальне здоров'я та поради для його збереження.

 

👋Привіт, ти як?
У шаленому ритмі життя, у тривалій напрузі ми не відразу помічаємо, як виснажуємося. Здається, тримаємося, та з кожним днем все гірше.
Як зрозуміти, що ви емоційно виснажені?
✨ Ви дратуєтеся через дрібниці.
✨ Вам важко зібратися, ви неуважні.
✨ Нервуєте без очевидних причин.
✨ Щось би ' з'їли, але вся їжа набридла.
✨ Ви постійно стомлені, але погано спите вночі.
✨ Вихід в онлайн конференцію здається випробуванням.
✨ Запрошення друзів провести час разом вже не здається таким привабливим - вам просто хочеться побути у тиші.
У цей час важливо помітити дзвіночки про втому, що накопичилася, і вчасно потурбуватися про свій стан — змінити діяльність, звички, переглянути режим сну й харчування, спосіб проведення вільного часу тощо.
Якщо вам важко впоратися зі стресом та його наслідками самостійно, зверніться за рекомендацією до фахівця.
Boost | TG | FB | INST | СайтПривіт, ти як?


👋Зараз нам може здаватися, що позаплановий вихідний чи відпустка — це щось недоречне або й заборонене. Та варто пам’ятати, що для нормальної роботи організму відпочинок є необхідним, а особливо в умовах тривалого стресу.
Якщо вранці буквально примушуєте себе сісти за роботу, вдень ледь стягуєте, а ввечері хочете, аби вас просто не чіпали — візьміть перерву.
▫️ Вимкніть телефон і нарешті добре поспіть;
▫️ приготуйте щось смачне та неординарне;
▫️ поскладайте пазли чи конструктор;
▫️ послухайте нові альбоми чи подкасти;
▫️ почніть нову книгу;
▫️ згадайте, які фільми пропустили через брак часу;
▫️ влаштуйте собі прогулянку містом, загляніть до кав’ярні;
▫️ зробіть удома перестановку, повикидайте непотріб;
▫️ помедитуйте;
▫️ сходіть у басейн чи до тренажерної зали.
Не переймайтеся тим, що ви будете робити та чи не згаєте час. Не згаєте, адже зможете переключитися та відновити сили ❤️‍🩹
Boost | TG | FB | INST | Сайт👋Привіт, ти як?


Початок нового року — час обіцянок собі!
Пообіцяйте піклуватися про ментальне здоров’я — своє та близьких ❤️‍🩹 А якщо не знаєте, з чого почати, ось кілька порад:
✨ Проводьте більше часу на свіжому повітрі: "Прогулюйте" обідню перерву, проходьтеся парком після роботи, станьте туристом у своєму місті, якщо цього дозволяє безпекова ситуація!
✨ Пийте більше води: Замініть додаткову каву чи чай склянкою води.
✨ Частіше кажіть "ДЯКУЮ": зокрема дякуйте й собі!
✨ Лягайте спати на годинку раніше: А ще - позбудьтеся звички засинати з новинами в руках.
✨ Ставте перед собою цілі: Досягайте їх, святкуйте свої перемоги та винагороджуйте себе.
✨ Потурбуйтеся про баланс між роботою та особистим життям: Проводьте більше часу з близькими, поверніться до своїх хобі, а іноді - просто байдикуйте.
✨ Час від час дозволяйте собі улюблені смаколики: І насолоджуйтеся ними без відчуття провини.
Boost | TG | FB | INST | Сайт

 

15 січня А.Ю Зиманська разом із учнями 5-А класу провели захід «Ментальне здоровʼя"ФОТО

 

11 січня О.М.Соколова разом із учнями 5-Б класу провели захід «Ментальне здоровʼя:як його зберегти» ФОТО

 

Привіт, ти як?
Коли рідні чи близькі нам люди йдуть на фронт, це випробування і подвійний стрес для всієї родини. Та ще складніше дати собі раду з цим малечі, яка не має відповідей на безліч запитань і сприймає реальність дещо інакше.

Сьогодні тисячі українських дітей чекають з фронту дідуся, брата, маму чи тата, а дехто і обох батьків. В цей період малеча особливо вразлива і як ніколи потребує підтримки.

Психологи Центру здоров’я та розвитку «Коло сім’ї» радять за можливості не розривати зв’язок дитини з близькою людиною, висловлюватися обережно, але бути щирими, а ще — не забувати про активності, які допоможуть пережити тривогу і смуток ❤️‍🩹

 

👋Привіт, ти як?

Захоплюючись різними аспектами самопізнання та добробуту, ділимося з вами корисною технікою, яка допомагає знайти спокій у миті тривоги.
Коли життя приносить стрес та тривожність, ми іноді забуваємо про свій власний дихальний ритм. Однак проста техніка дихання по трикутнику може стати нашим надійним союзником у таких моментах.
Як це працює?
Зосередьте увагу на своєму диханні, уявіть собі трикутник: вдихайте протягом трьох лічених секунд, утримуйте подих ще трошки, три лічені секунди, а потім повільно видихайте протягом трьох секунд. Все просто, правда?
Головне — адаптувати цей ритм до власних відчуттів. Ви можете змінювати темп, знаходячи найбільш комфортний для себе ритм дихання.
Нехай ця техніка стане для вас нагадуванням про те, що спокій доступний у будь-який момент. Дихайте глибше, зірвіться з миттєвих турбот та знайдіть внутрішній спокій👼

 

👋Привіт, ти як?
Хочемо поділитися думкою про емоції та їх значення у нашому житті. Часто ми вибачаємось за наші емоції? Відчуття радості, смутку, сорому або страху — все це частина того, хто ми є. Наші емоції — це не те, за що треба вибачатися. Вони є натуральними реакціями на все, що відбувається навколо нас.
Тому годі вибачатися, якщо...
🦋 дізналися прикру новину і не стримати сліз;
🦋 зраділи так, що почали стрибати;
🦋 відчули сором і зашарілися;
🦋 засмутилися і ніби підвисли;
🦋 злякалися і розгубилися.
Все це є нашими емоціями. Саме так ми реагуємо на навколишній світ, і це природно ✨
А ще емоції доводять, що ми з вами — живі люди, які мають почуття. Приймайте та проживайте їх усі 👏
Boost | TG | FB | INST | Сайт

​​

👏 Ти як?

Ті, кому є на кого покластися у складних ситуаціях, легше переживають стрес. У випадку з дітьми важливий тип стосунків, що зветься «надійна прив’язаність». У них дітей приймають такими, які вони є, — з усіма їхніми емоціями, недоліками, піклуються, забезпечують близькість і надійність.

Емоційний зв’язок особливо важливий сьогодні, тому теж є базовим правилом підтримки дітей у складні часи. Аби зберігати та зміцнювати його,

▫️ обіймайте дитину;
▫️ не соромтеся говорити, що любите її;
▫️ зауважуйте найменші успіхи;
▫️ долучайте дитину до домашніх справ, аби вона відчувала свою важливість;
▫️ грайтеся разом, смійтеся, готуйте, накривайте на стіл. 

⏰ Протягом дня також є кілька важливих моментів: час, коли дитина прокидається/йде спати, та коли ми прощаємося перед садком, школою чи роботою. В ці моменти нам потрібно уповільнитися та продемонструвати дитині близькість і любов — це підтримає її.

Пам’ятайте: діти, які пережили травматичний досвід, не завжди люблять обійматися й можуть уникати тілесних контактів. Завжди запитуйте дитину, чи можна її пригорнути 🫂

У партнерстві з ЮНІСЕФ Україна

Boost | TG | FB | INST | Сайт

7 правил ментального здоровʼя
Психічне та фізичне здоров’я є рівноцінно важливі складові загального здоров’я людини. Психічні захворювання (особливо депресія) підвищують ризик виникнення багатьох видів фізичних проблем зі здоров’ям: інсульту, діабету, захворювань серця.
7 простих правил зберегти ментальне здоров’я:
1.    Чіткий та сталий розпорядок дня
Впорядкована, системна повсякденна активність посилює відчуття психологічної безпеки та захищеності. Навіть такий маленький щоранковий ритуал, як випити запашної кави перед робочим днем створює ефект стабільності, контрольованості життєвих подій.
2.    Фізична активність
Це не лише заняття спортом, прогулянки парком, садівництво, домашні справи також є фізичною активністю. Вона буквально змінює хімічні процеси у мозку, допомагає відволіктися від клопотів і сконцентруватися на позитиві.
3.    Повноцінне харчування
Перекуси на бігу, тривалі паузи між прийомами їжі збільшують тривожність і шкодять здоров’ю. А от традиція сніданків, обідів, вечерь покращує і наш фізичний стан, і емоційний. Забезпечити повноцінне харчування зовсім не важко.
4.    Спільні заняття з рідними, друзями
Прогулянка, перегляд фільму чи сімейне приготування вечері – це допоможе відчути підтримку, психологічну єдність.
5.     Тактильні контакти
Людині для ментального здоров’я потрібно не тільки бачити, усвідомлювати підтримку, а й тактильно відчувати «руку/плече» оточуючих. Тому важливо «бути в дотику» – відчувати фізичний контакт: обійми, цілунки, рукостискання. Вони знімають напругу і дарують відчуття безпеки.
6.    Можливість виговоритися
Невисловлені почуття, думки, емоції спричиняють деструктивні зміни у психіці. Необхідно зробити сім’ю, дружню компанію тим колом, де можна безпечно висловлюватися, обговорювати все, що турбує, не накопичуючи негатив.
7.    Спрощений побут
Наша оселя має стати тим острівком затишку, де нічого не напружує. Але головне зосередитися на приємних для себе речах, оточити себе «своїми людьми» – приємними, щирими, зробити дім, в якому ми зараз проводимо більше часу, комфортним і безпечним, а побут простішим.

👏 Ти як?
Більшу частину свого часу ми проводимо у власних думках. Це море, в якому наші тривоги утворюють нестримні хвилі. Їх складно контролювати, і вони часто заважають нам ясно мислити — прокидаєшся вранці, а голова, мов у тумані. За що хапатися? 🤯
Аби розвантажити голову, спробуйте техніку «Ранкові сторінки»:
✍🏻 виписуйте усі свої думки, щойно прокидаєтеся — ще до ранкових процедур та кави;
🤔важливо записувати все, що спадає на думку, і не зважати на зміст чи логіку;
Техніка допоможе «злити» зайві переживання, сумніви, гнів, що накопичилися, та звільнити простір для свіжих думок.
А щоб здолати непевність, яка може виникати напочатку, зробіть «Ранкові сторінки» викликом на тиждень. Пообіцяйте собі — «Наступні 7 днів я починаю з нового ритуалу».
TG | FB | INST | Сайт


👏 Ти як?
⭐️ Давайте поговоримо про те, що допомагає нам відволікатися від тривожних думок, і зупинитися на тому, що немає єдиного вірного способу — хтось починає прибирати, хтось танцює, а хтось іде дихати повітрям. Ми відпускаємо важкі думки за допомогою руху.ℹ️ Але що робити, якщо саме зараз немає можливості піти в парк чи на спортмайданчик?
💡 Щоб вгамувати внутрішню тривогу, зробімо паузу та спробуймо просту вправу з Аптечки самодопомоги 😌

Відео

👏
Ти як?

Вправи на усвідомленість – чудовий інструмент для боротьби зі стресом та його наслідками, адже їх можна використовувати де б ви не були. Ба більше, їх можна вигадувати — новій й нові, що б вас не оточувало. Головне — навчитися перемикати увагу.
❓Давайте пригадаємо, навіщо взагалі тренувати усвідомленість.коли емоції б’ють через край, наші лобові частки мозку вперто відмовляються працювати. Через це нам важко зосередитися, ми гальмуємо, пропускаємо повз вуха слова оточуючих, а думки носяться в голові, мов шалені, але геть там не затримуються. Згодом вмикається режим «автопілот» і ми просто існуємо.
Повертаючи свідомість і тіло назад у момент тут-і-зараз, ми даємо мозку простір для заспокоєння та концентрації. Спробуйте цю вправу просто під час прогулянки парком. До речі, ви помітили, який гарний зараз жовтень? 🍂
TG | FB | INST | Сайт

Відео та ФОТО

👏
Ти як?
Більшу частину свого часу ми проводимо у власних думках. Це море, в якому наші тривоги утворюють нестримні хвилі. Їх складно контролювати, і вони часто заважають нам ясно мислити — прокидаєшся вранці, а голова, мов у тумані. За що хапатися? 🤯
Аби розвантажити голову, спробуйте техніку «Ранкові сторінки»:
✍🏻 виписуйте усі свої думки, щойно прокидаєтеся — ще до ранкових процедур та кави;
🤔важливо записувати все, що спадає на думку, і не зважати на зміст чи логіку;
Техніка допоможе «злити» зайві переживання, сумніви, гнів, що накопичилися, та звільнити простір для свіжих думок.
А щоб здолати непевність, яка може виникати напочатку, зробіть «Ранкові сторінки» викликом на тиждень. Пообіцяйте собі —
«Наступні 7 днів я починаю з нового ритуалу».
TG | FB | INST | Сайт

Відео

bottom of page