29 січня шкільним психологом О.А. Шереметовою у 9-А класі було проведено заняття "Критерії та мотиви для вибору професії", під час якого згадали також про ментальне здоров'я та поради для його збереження.
👋Привіт, ти як?
У шаленому ритмі життя, у тривалій напрузі ми не відразу помічаємо, як виснажуємося. Здається, тримаємося, та з кожним днем все гірше.
Як зрозуміти, що ви емоційно виснажені?
✨ Ви дратуєтеся через дрібниці.
✨ Вам важко зібратися, ви неуважні.
✨ Нервуєте без очевидних причин.
✨ Щось би ' з'їли, але вся їжа набридла.
✨ Ви постійно стомлені, але погано спите вночі.
✨ Вихід в онлайн конференцію здається випробуванням.
✨ Запрошення друзів провести час разом вже не здається таким привабливим - вам просто хочеться побути у тиші.
У цей час важливо помітити дзвіночки про втому, що накопичилася, і вчасно потурбуватися про свій стан — змінити діяльність, звички, переглянути режим сну й харчування, спосіб проведення вільного часу тощо.
Якщо вам важко впоратися зі стресом та його наслідками самостійно, зверніться за рекомендацією до фахівця.
Boost | TG | FB | INST | СайтПривіт, ти як?
👋Зараз нам може здаватися, що позаплановий вихідний чи відпустка — це щось недоречне або й заборонене. Та варто пам’ятати, що для нормальної роботи організму відпочинок є необхідним, а особливо в умовах тривалого стресу.
Якщо вранці буквально примушуєте себе сісти за роботу, вдень ледь стягуєте, а ввечері хочете, аби вас просто не чіпали — візьміть перерву.
▫️ Вимкніть телефон і нарешті добре поспіть;
▫️ приготуйте щось смачне та неординарне;
▫️ поскладайте пазли чи конструктор;
▫️ послухайте нові альбоми чи подкасти;
▫️ почніть нову книгу;
▫️ згадайте, які фільми пропустили через брак часу;
▫️ влаштуйте собі прогулянку містом, загляніть до кав’ярні;
▫️ зробіть удома перестановку, повикидайте непотріб;
▫️ помедитуйте;
▫️ сходіть у басейн чи до тренажерної зали.
Не переймайтеся тим, що ви будете робити та чи не згаєте час. Не згаєте, адже зможете переключитися та відновити сили ❤️🩹
Boost | TG | FB | INST | Сайт👋Привіт, ти як?
Початок нового року — час обіцянок собі!
Пообіцяйте піклуватися про ментальне здоров’я — своє та близьких ❤️🩹 А якщо не знаєте, з чого почати, ось кілька порад:
✨ Проводьте більше часу на свіжому повітрі: "Прогулюйте" обідню перерву, проходьтеся парком після роботи, станьте туристом у своєму місті, якщо цього дозволяє безпекова ситуація!
✨ Пийте більше води: Замініть додаткову каву чи чай склянкою води.
✨ Частіше кажіть "ДЯКУЮ": зокрема дякуйте й собі!
✨ Лягайте спати на годинку раніше: А ще - позбудьтеся звички засинати з новинами в руках.
✨ Ставте перед собою цілі: Досягайте їх, святкуйте свої перемоги та винагороджуйте себе.
✨ Потурбуйтеся про баланс між роботою та особистим життям: Проводьте більше часу з близькими, поверніться до своїх хобі, а іноді - просто байдикуйте.
✨ Час від час дозволяйте собі улюблені смаколики: І насолоджуйтеся ними без відчуття провини.
Boost | TG | FB | INST | Сайт
15 січня А.Ю Зиманська разом із учнями 5-А класу провели захід «Ментальне здоровʼя"ФОТО
11 січня О.М.Соколова разом із учнями 5-Б класу провели захід «Ментальне здоровʼя:як його зберегти» ФОТО
Привіт, ти як?
Коли рідні чи близькі нам люди йдуть на фронт, це випробування і подвійний стрес для всієї родини. Та ще складніше дати собі раду з цим малечі, яка не має відповідей на безліч запитань і сприймає реальність дещо інакше.
Сьогодні тисячі українських дітей чекають з фронту дідуся, брата, маму чи тата, а дехто і обох батьків. В цей період малеча особливо вразлива і як ніколи потребує підтримки.
Психологи Центру здоров’я та розвитку «Коло сім’ї» радять за можливості не розривати зв’язок дитини з близькою людиною, висловлюватися обережно, але бути щирими, а ще — не забувати про активності, які допоможуть пережити тривогу і смуток ❤️🩹
👋Привіт, ти як?
Захоплюючись різними аспектами самопізнання та добробуту, ділимося з вами корисною технікою, яка допомагає знайти спокій у миті тривоги.
Коли життя приносить стрес та тривожність, ми іноді забуваємо про свій власний дихальний ритм. Однак проста техніка дихання по трикутнику може стати нашим надійним союзником у таких моментах.
Як це працює?
Зосередьте увагу на своєму диханні, уявіть собі трикутник: вдихайте протягом трьох лічених секунд, утримуйте подих ще трошки, три лічені секунди, а потім повільно видихайте протягом трьох секунд. Все просто, правда?
Головне — адаптувати цей ритм до власних відчуттів. Ви можете змінювати темп, знаходячи найбільш комфортний для себе ритм дихання.
Нехай ця техніка стане для вас нагадуванням про те, що спокій доступний у будь-який момент. Дихайте глибше, зірвіться з миттєвих турбот та знайдіть внутрішній спокій👼
👋Привіт, ти як?
Хочемо поділитися думкою про емоції та їх значення у нашому житті. Часто ми вибачаємось за наші емоції? Відчуття радості, смутку, сорому або страху — все це частина того, хто ми є. Наші емоції — це не те, за що треба вибачатися. Вони є натуральними реакціями на все, що відбувається навколо нас.
Тому годі вибачатися, якщо...
🦋 дізналися прикру новину і не стримати сліз;
🦋 зраділи так, що почали стрибати;
🦋 відчули сором і зашарілися;
🦋 засмутилися і ніби підвисли;
🦋 злякалися і розгубилися.
Все це є нашими емоціями. Саме так ми реагуємо на навколишній світ, і це природно ✨
А ще емоції доводять, що ми з вами — живі люди, які мають почуття. Приймайте та проживайте їх усі 👏
Boost | TG | FB | INST | Сайт
👏 Ти як?
Ті, кому є на кого покластися у складних ситуаціях, легше переживають стрес. У випадку з дітьми важливий тип стосунків, що зветься «надійна прив’язаність». У них дітей приймають такими, які вони є, — з усіма їхніми емоціями, недоліками, піклуються, забезпечують близькість і надійність.
Емоційний зв’язок особливо важливий сьогодні, тому теж є базовим правилом підтримки дітей у складні часи. Аби зберігати та зміцнювати його,
▫️ обіймайте дитину;
▫️ не соромтеся говорити, що любите її;
▫️ зауважуйте найменші успіхи;
▫️ долучайте дитину до домашніх справ, аби вона відчувала свою важливість;
▫️ грайтеся разом, смійтеся, готуйте, накривайте на стіл.
⏰ Протягом дня також є кілька важливих моментів: час, коли дитина прокидається/йде спати, та коли ми прощаємося перед садком, школою чи роботою. В ці моменти нам потрібно уповільнитися та продемонструвати дитині близькість і любов — це підтримає її.
Пам’ятайте: діти, які пережили травматичний досвід, не завжди люблять обійматися й можуть уникати тілесних контактів. Завжди запитуйте дитину, чи можна її пригорнути 🫂
У партнерстві з ЮНІСЕФ Україна
Boost | TG | FB | INST | Сайт